czwartek, 3 lutego 2022 19:12

[VIDEO] Tatry: Na trasę narciarską zeszła lawina

Autor Katarzyna Jamróz
[VIDEO] Tatry: Na trasę narciarską zeszła lawina

W czwartek (3 lutego) z Pośredniego Goryczkowego na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym zeszła lawina. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na swoim profilu zamieściło filmik z jej ześcia, by pokazać jak obecnie niebezpiecznie jest w Tatrach.

Lawina zeszła około godziny 14:00.

– Na filmie widać narciarza, który prawdopodobnie wyzwolił zdalnie lawinę w trakcie zjazdu poza wyznaczoną trasą. Z relacji świadków wynika, że nikt oprócz narciarza który wyzwolił lawinę, nie znajdował się w pobliżu.

– czytamy na profilu TOPR na Facebooku.

Trasa w Kotle Goryczkowym nadal jest zamknięta. Ze względu na zagrożenie lawinowe, część trasy narciarskiej wiodąca bezpośrednio pod stokami Pośredniego Goryczkowego  jest odgrodzona fladrami.

Obecnie w Tatrach panują niebezpieczne warunki. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy proszą o rozwagę i umiejętnie dobieranie celów wycieczek lub zaniechanie działalności górskiej.

Lawina z Pośredniego Goryczkowego! Na dowód jak niebezpiecznie jest w tej chwili w Tatrach, przedstawiamy film z lawiny, która ok. godziny 14 zeszła z Pośredniego Goryczkowego na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym! Na filmie widać narciarza, który prawdopodobnie wyzwolił zdalnie lawinę w trakcie zjazdu poza wyznaczoną trasą. Z relacji świadków wynika, że nikt oprócz narciarza który wyzwolił lawinę, nie znajdował się w pobliżu. W chwili obecnej trasa w Kotle Goryczkowym jest nadal zamknięta, a ze względu na duże zagrożenie lawinowe, część nartostrady wiodąca bezpośrednio pod stokami Pośredniego Goryczkowego jest odgrodzona fladrami. Prosimy o umiejętne dobieranie celów wycieczek lub zaniechanie działalności górskiej!

Opublikowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR Czwartek, 3 lutego 2022

Fot. Ilustracyjne

Podhale

Podhale - najnowsze informacje