środa, 26 kwietnia 2023 12:39

W Krakowie idą na wojnę z hulajnogami elektrycznymi? Jako pierwsi przekonają się o tym studenci

Autor Patryk Trzaska
W Krakowie idą na wojnę z hulajnogami elektrycznymi? Jako pierwsi przekonają się o tym studenci

Podczas 15 Krakowskich Dni Integracji, operator hulajnóg i rowerów elektrycznych Bolt, we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie zorganizował warsztaty z zasad bezpiecznej jazdy hulajnogami elektrycznymi oraz prawidłowego ich parkowania. Akcja jest odpowiedzią na problemy dotyczące jednośladów, które nasilają się w ostatnich tygodniach.

W Krakowie odbyły się 15 Krakowskie Dni Integracji. Przy tej okazji, Bolt oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zorganizowali warsztat dla studentów z zasad bezpiecznej i jazdy hulajnogami elektrycznymi, a także ich prawidłowego parkowania. Do warsztatów dołączyli także przedstawiciele Biura ds. Osób z niepełnosprawnościami UEK - Mateusz Macałka oraz Martin Jung, aby porozmawiać z przedstawicielami Bolt o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników ruchu na chodnikach.

- W Bolt głęboko wierzymy, że edukacja użytkowników jest bardzo ważna i przynosi realne efekty. Potwierdzają to również nasze statystyki, które wykazują, że z roku na rok liczba zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu spada. Studenci chętnie korzystają z rozwiązań mikromobilności, dlatego postanowiliśmy w tym sezonie skupić nasze działania właśnie na współpracy z uczelniami - mówi Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.

W ramach współpracy z uczelnią, oprócz warsztatów dla studentów, na kampusie krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego  powstanie także specjalny parking, przeznaczony dla hulajnóg elektrycznych.

Problem hulajnóg elektrycznych na aplikację w Krakowie zauważa wielu mieszkańców. Wielokrotnie dyskutowano o nich na posiedzeniach komisji Rady Miasta Krakowa. Już w listopadzie 2020 roku prezydent Jacek Majchrowski zwrócił się z apelem do premiera i ministra infrastruktury o zintensyfikowanie działań, zmierzających do uregulowania prawnego statusu urządzeń transportu osobistego, w tym m.in. hulajnóg. Jak pokazały doświadczenia Krakowa „nawet kompleksowe oraz ukierunkowane na konkretne efekty, działania specjalistycznych służb miejskich wobec skali problemu są niewystarczające, a zagadnienie wymaga pilnego, kompleksowego i ustawowego uregulowania” – napisał prezydent Majchrowski.

Pozostaje mieć nadzieję, że takie warsztaty, jak te odbywające się w Krakowie wpłyną na świadomość mieszkańców Małopolski w zakresie rozsądnego korzystania hulajnóg elektrycznych.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje