piątek, 13 stycznia 2023 13:24

W Miechowie przekazano plac budowy pod nowy dworzec autobusowy

Autor Patryk Trzaska
W Miechowie przekazano plac budowy pod nowy dworzec autobusowy

W środę (11 stycznia) odbyło się przekazanie placu budowy na wykonanie zadania inwestycyjnego:  „Rewitalizacja przestrzeni publicznej - budowa dworca autobusowego wraz z zagospodarowaniem terenu”. Nowoczesny obiekt o powierzchni zabudowy 707,72 m2, kubaturze 4238,17 m3, z zielonym tarasem użytkowym na dachu.  

Gminna inwestycja polegać będzie między innymi na rozbiórce starego budynku miechowskiego dworca, w miejsce, którego powstanie nowoczesny obiekt o powierzchni zabudowy 707,72 m2, kubaturze 4238,17 m3, z zielonym tarasem użytkowym na dachu oraz zagospodarowany zostanie cały teren zajmujący niespełna 1 ha.

Wykonawcą zadania jest firma TIGMA-BUD sp. z o.o. z Michałowa, który ma 19 miesięcy na jego realizację. W czasie trwania budowy jest on zobowiązany do wyznaczenia tymczasowych przystanków (z wiatami, toaletami).

Podczas przekazania placu budowy omówiono m.in. techniczne aspekty dotyczące wykonania powyższej inwestycji oraz tematy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom komunikacji na czas trwania prac.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski, Zastępca Burmistrza Andrzej Banaśkiewicz, pracownicy UGiM, Paweł Wilk Prezes ZWiK sp. z o.o. w Miechowie, Wykonawca robót reprezentowany przez kierownika budowy Marka Bieleckiego, Jacek Mruk Inspektor Nadzoru Inwestorskiego z firmy Arkadis oraz Tomasz Szwed reprezentujący Projektanta.

inf./fot. UGiM Miechów

Miechów - najnowsze informacje