poniedziałek, 8 kwietnia 2024 11:51

W Myślenicach będzie 2 tura i duże emocje. Poznaliśmy wyniki wyborów

Autor Norbert Kwiatkowski
W Myślenicach będzie 2 tura i duże emocje. Poznaliśmy wyniki wyborów

Jarosław Szlachetka oraz Maciej Ostrowski zmierzą się w drugiej turze wyborów o fotel Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Co ciekawe, po raz ostatni obaj panowie zmierzyli się w tym samym pojedynku w 2014 roku.

Emocji na pewno nie zabraknie, choć uczciwie trzeba przyznać, że faworytem będzie Jarosław Szlachetka. Obecny gospodarz miasta zgromadził w niedzielnym głosowaniu 8 670 głosów - 44,04%, natomiast jego rywal osiągnął 7 271 głosów - 36,93%.

"Kochani. Baaardzo Wam dziękuję za każdy oddany głos. Ponad 44% głosów poparcia przy czterech kontrkandydatach to nasz duży sukces. Do tego dokładamy 12 mandatów radnych czyli większość w Radzie Miejskiej" - podsumował niedzielne wybory na swoim Facebooku Jarosław Szlachetka (pisownia oryginalna).

Na uwagę zasługuje fakt, że kluczowe dla wygranej Jarosława Szlachetki okazały się takie miejscowości, jak: Zawada czy Jawornik, gdzie obecny burmistrz otrzymywał kolejno 60,96% i 61,25%, przy zdecydowanie niższym poparciu swojego rywala.

12 mandatów KWW Jarosława Szlachetki

Bardzo ciekawie przebiegała również rywalizacja do Rady Miejskiej w Myślenicach, gdzie do zdobycia było aż 21 mandatów. Najwięcej, bo aż 12 zdobył KWW Jarosława Szlachetki. Ponadto 6 mandatów przypadło startującym z KWW Macieja Ostrowskiego, 2 padło łupem Koalicji Obywatelskiej, natomiast ostatnie miejsce uzyskało KWW Owocnie dla Gminy.

Wśród osób, które dostały się na tę kadencję do Rady Miejskiej możemy wymienić m.in. Mateusza Sudera oraz Agnieszkę Motykę z KWW Jarosława Szlachetki, Jerzego Cachela i Mirosława Rysia z KWW Macieja Ostrowskiego. Rodzynkiem w stawce pod szyldem KWW Owocnie dla Gminy będzie Barbara Bylica, która uzyskała 412 głosów.

Foto: Mateusz Łysik(Głos24)/Maciej Ostrowski (Facebook) - edycja własna

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka