niedziela, 18 lutego 2024 07:12

W Oświęcimiu pożegnano wyjątkową postać. Tutaj szanowali go wszyscy

Autor Norbert Kwiatkowski
W Oświęcimiu pożegnano wyjątkową postać. Tutaj szanowali go wszyscy

W wieku 85 lat zmarł Włodzimierz Paluch - postać niezwykle zasłużona dla Oświęcimia. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na miejscowym cmentarzu komunalnym.

-  Żegnamy naszego serdecznego kolegę, osobę znaną i szanowaną w naszym mieście. Człowieka wielu zainteresowań i pasji. Jedną z nich był Oświęcim, drugą Kresy, z których pochodził. Poznaliśmy się w połowie lat 90-tych minionego wieku. Włodek, podobnie jak ja, był radnym Rady Miasta, a także członkiem Zarządu Miasta Oświęcimia, gdzie pełnił funkcję wiceprezydenta. Był dobrym i pogodnym człowiekiem. Służył pomocą i dobrą radą w każdej sytuacji. Miał wielkie serce i ogromną wrażliwość. Nikogo nie zostawił w potrzebie, mocno angażował się w pomoc dla Sambora, również podczas ataku Rosji na Ukrainę nie szczędził sił i czasu, aby zebrać pieniądze i przekazać je potrzebującym obywatelom Ukrainy. Pielęgnował tradycje kresowe, przypominał i organizował ważne dla Kresowian obchody rocznic, w tym Zbrodni Wołyńskiej. Swoją wiedzą, doświadczeniem i mądrością życiową dzielił się z nami pracując społecznie w Oświęcimskiej Radzie Seniorów. Współpracował też z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży i hospicjum. Zawsze pogodny, dowcipny, uśmiechnięty z nowymi pomysłami. Tak Cię zapamiętamy! – mówił w trakcie uroczystości prezydent Oświęcimia, Janusz Chwierut.

Włodzimierz Paluch, był wiceprezydentem Oświęcimia w latach 1998-2002. Działał również w Radzie Miasta i to przez cztery kolejne kadencje. Dodatkowo, swój czas poświęcał w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Klub Samborzan. Za ponad wszystko uwielbiał prace z młodzieżą, co potwierdza współpraca z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży.

Foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka