poniedziałek, 27 maja 2024 08:17

W środku nocy zawyły syreny. W ogniu stanął budynek w Zabrzeży

Autor Patryk Trzaska
W środku nocy zawyły syreny. W ogniu stanął budynek w Zabrzeży

Wczesnym rankiem mieszkańców w Zabrzeży obudziły syreny strażackie. Szybko okazało się, że tuż przed godziną trzecią w ogniu stanął budynek o konstrukcji murowano-drewnianej. Do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Nowego Sącza oraz jednostki OSP z Łącka, Czernca, Zabrzeży i Zarzecza.

Do zdarzenia doszło wczoraj, (26 maja) o godzinie 2:40. Po przybyciu na miejsce, strażacy natychmiast zabezpieczyli teren i rozpoczęli akcję gaśniczą. Żywioł jednak szybko się rozprzestrzeniał, dlatego wkrótce do akcji dołączyły kolejne zastępy.

W miarę postępu akcji, strażacy oświetlili teren działań, co umożliwiło dokładniejsze przeprowadzenie operacji. Przy użyciu pilarki spalinowej usunięto drewniany strop budynku, pod którym znajdowało się palące się siano. Strażacy sukcesywnie wyrzucali płonące siano za pomocą wideł, a następnie dokładnie przelewali je wodą, aby zapobiec ponownemu zapłonowi.

W trakcie działań strażacy odkryli otwarty zbiornik na nieczystości, który stanowił dodatkowe zagrożenie. Miejsce to zostało odpowiednio zabezpieczone taśmą ostrzegawczą, aby zapobiec ewentualnym wypadkom.

Po ugaszeniu pożaru strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko, aby upewnić się, że nie ma już żadnego zagrożenia. Cała operacja trwała prawie trzy godziny i zaangażowała 7 zastępów oraz 33 strażaków.

źródło: PSP Nowy Sącz

Foto: OSP Zabrzeż i OSP Czerniec

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka