poniedziałek, 2 października 2023 07:33

W Tarnowie będzie darmowa komunikacja w dniu wyborów

Autor Marzena Gitler
W Tarnowie będzie darmowa komunikacja w dniu wyborów

Z inicjatywy prezydenta, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę, mówiącą, że w dniu wyborów przejazdy komunikacją miejską w Tarnowie będą bezpłatne.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela informuje, że w związku z tym, że na terenie Tarnowa funkcjonuje komunikacja miejska, 15 października – w dniu wyborów parlamentarnych oraz referendum ogólnokrajowego – miasto nie ma obowiązku organizacji transportu do i z lokalu wyborczego osób niepełnosprawnych oraz osób, które ukończyły 60. rok życia.

Prezydent Roman Ciepiela przypomina jednocześnie, że w przypadku osób niepełnosprawnych oraz osób, które najpóźniej w dniu głosowania ukończyły 60 lat, istnieje możliwość skorzystania z głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika.

Zamiar głosowania korespondencyjnego, wyborca zgłosić musi do Komisarza Wyborczego w Tarnowie I do poniedziałku, 2 października. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien natomiast zostać zgłoszony do prezydenta Tarnowa najpóźniej do piątku, 6 października.

Inf. UM w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka