niedziela, 19 września 2021 19:10

W Tarnowie zaczynają grzać. Ale nie wszędzie

Autor Tomasz Stępień
W Tarnowie zaczynają grzać. Ale nie wszędzie

Już od poniedziałku tarnowski MPEC uruchamia gotowość dostaw ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania budynków. Ale ciepło nie dotrze wszędzie.

W związku z utrzymującymi się niskim temperaturami zewnętrznymi w poniedziałek, 20 września br. MPEC Tarnów uruchamia gotowość dostaw ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania budynków. Oznacza to, że w poniedziałkowy poranek większość kaloryferów, do których ciepło dostarcza MPEC będzie już ogrzewać mieszkania.

Każdy budynek ogrzewany ciepłem systemowym jest wyposażony w urządzenia tzw. automatyki pogodowej, dzięki którym można wskazać nastawę temperatury zewnętrznej warunkującej uruchamianie dostaw ciepła do budynku. Oznacza to, że w okresie gotowości dostaw ciepła, budynki są ogrzewane, gdy tylko temperatura na zewnątrz spada poniżej określonej przez odbiorcę – standardowo wynosi ona +15°C. Z kolei wyłącznie ogrzewania następuje z chwilą, jeśli na zewnątrz jest ponad +15°C.

Odbiorcy mogą zmienić nastawę temperatury, przy której nastąpi uruchomienie i przerwanie ogrzewania. MPEC Tarnów nieodpłatnie dokonuje zmiany nastawy temperatury w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania pisemnego wniosku. Dla utrzymania komfortu cieplnego w okresach przejściowych, jesienią i wiosną, sugeruje się utrzymanie nastawy temperatury zewnętrznej na poziomie +15°C.

Dostawy ciepła nie zostaną uruchomione do tych obiektów, których właściciele lub zarządcy złożyli deklaracje o uruchomienie dostaw ciepła na pisemne wnioski m.in. z powodu trwających jeszcze remontów instalacji wewnętrznych. Włączenie ogrzewania w tych budynkach nastąpi wyłącznie po złożeniu przez nich pisemnej dyspozycji.

Tarnów - najnowsze informacje