piątek, 30 października 2020 10:42

W Tarnowie zostanie uruchomiony trzeci punkt wymazowy

Autor Aleksandra Tokarz
W Tarnowie zostanie uruchomiony trzeci punkt wymazowy

To już pewne – od poniedziałku, 2 listopada, zostanie uruchomiony kolejny punkt do badań pod kątem koronawirusa. Będzie znajdować się obok tarnowskiego dworca kolejowego. Odpowiedzialne za prowadzenie tego punku będzie Centrum Medyczne KOL-MED.

Miejsce przy ul. Dworcowej zostało wybrane ze względu na dobrą komunikację oraz umiejscowienie w centrum miasta. Badania będzie można wykonywać od poniedziałku do piątku po godzinie 15, natomiast w weekendy jedynie do południa. Będzie to typowy punkt drive thru.

- Nie będzie konieczności wysiadania z auta, całość badania będzie się odbywać z poziomu okna samochodu. Prosimy pacjentów o stosowanie się do zaleceń naszego personelu oraz instrukcji w punkcie wymazowym. Przed zgłoszeniem się na badanie konieczna jest rejestracja telefoniczna. Rejestrację rozpoczynamy w piątek 30 października - tłumaczył dla radia Kraków Mateusz Śliwa, rzecznik placówki.

Rejestracja będzie prowadzona pod numerem telefonu: 531-415-498 od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00-14:00.

Wymazy będzie tam można wykonywać zarówno prywatnie (450 zł) jak i ze skierowaniem od lekarza. Punkt znajdzie się w pomieszczeniu budynku B Centrum Medycznego KOL-MED. Na drodze dojazdowej i wyjazdowej zostaną umieszczone oznaczenia, które będą kierować pacjentów.

Punkt będzie czynny 7 dni w tygodniu:

  • od poniedziałku do piątku od 15:00 do 18:00  - badania wykonywane w ramach NFZ,
  • od poniedziałku do piątku od 18:00 do 19:00 – badania prywatne,
  • w soboty, niedziele i święta od 8:00 do 12:00 – badania wykonywane w ramach NFZ,
  • w niedziele i święta od 12:00 do 13:00 – badania prywatne.

W zależności od rozwoju sytuacji, Centrum Medyczne KOL-MED spzoz w Tarnowie, nie wyklucza możliwości zmian godzin pracy punktu pobrań.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje