poniedziałek, 11 października 2021 07:21

W weekend wszyscy ściągnęli do Bieńkowic! Zgodnie z tradycją

Autor Mirosław Haładyj
W weekend wszyscy ściągnęli do Bieńkowic! Zgodnie z tradycją

Tradycją stało się, iż w miejscowości, z której pochodzi gospodarz nominowany do tytułu Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej, odbywa się uroczysta gala, podczas której wręczane są nagrody i wyróżnienia za zasługi dla lokalnej społeczności. Nie inaczej odbyło się to i w tym roku, dlatego w weekend wszyscy ściągnęli do Bieńkowic, miejscowości leżącej na terenie Gminy Drwinia, aby złożyć gratulacje Annie Klasie Sołtys Bieńkowic, zwyciężczyni konkursu Sołtysa Roku 2020.

Oprócz zaszczytnego tytułu Sołtysa Roku, komisja postanowiła wręczyć również wyróżnienia: Małgorzacie Grabiec Sołtys Kobyla (Gm. Nowy Wiśnicz), Wiesławowi Michniakowi Sołtysowi Nieszkowic Małych (Gm. Bochnia) oraz Edwardowi Klejdyszowi Sołtysowi Chrostowej (Gm. Łapanów).

Wśród przybyłych gości byli obecni m.in. Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska jak również wójtowie z Drwini, Łapanowa i Gminy Bochnia. Nie zabrakło także radnych oraz przedstawicieli KGW i OSP z Bieńkowic jak również przedstawicieli sponsorów z ARiMR Bochnia ,BNP Paribas i Małopolskiej Izby Rolniczej.

Konkurs o tytuł Sołtysa Roku organizowany jest od 2013 roku, a jego celem jest promocja społecznej działalności sołeckiej. Organizowany jest on przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje