poniedziałek, 10 lipca 2023 08:59

Światowe przeboje i owacja. W Wieliczce zakończył się Summer Music Festival [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Światowe przeboje i owacja. W Wieliczce zakończył się Summer Music Festival [FOTO]

Światowe przeboje muzyki rozrywkowej rozbrzmiały podczas Gali Finałowej 17.edycji Summer Music Festival, która odbyła się w sobotni wieczór, 8 lipca, na scenie plenerowej przed Wielicką Mediateką. Koncert tradycyjnie przyciągnął rzesze publiczności.  

Koncert, podczas którego wystąpili znani z występów w solnym mieście artyści: Monika Węgiel, Sylwia Frączek, Yulia Ponomar, Piotr Karzełek oraz Karol Drozd był zakończeniem festiwalu, który co roku odbywa się w Wieliczce. Na scenie wokalistom tradycyjnie towarzyszyła Orkiestra „Obligato” pod batutą Jerzego Sobeńko. W finale wydarzenia, który poprowadziła dyrektor Festiwalu Jolanta Suder, nie zabrakło utworów znanych i lubianych przez szerokie grono odbiorców, cieszących się popularnością od wielu lat a nawet dziesięcioleci, a także nowych aranżacji i polskich szlagierów. Publiczność nagrodziła znakomitych artystów niekończącymi się brawami i owacją na stojąco.

W koncercie wzięli udział posłanka Urszula Rusecka, wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, starosta wielicki Adam Kociołek, wicestarosta Henryk Gawor oraz członek zarządu Powiatu Wielickiego Aleksandra Ślusarek. Artystom po koncercie podziękowała wiceburmistrz Wieliczki Agnieszka Szczepaniak oraz sekretarz miasta Marek Panuś.

Summer Music Festival to wydarzenie, które organizowane jest w Wieliczce od blisko 20 lat i ma tu stałą widownię. Organizowany jest przez Jerzego Sobeńko, dyrygenta Orkiestry Straussowskiej „Obligato" i Jolantę Suder - związanych z Wieliczką. Podczas festiwalu mieszkańcy podkrakowskiego miasteczka maja okazję wysłuchać wspaniałych wykonań największych przebojów operetkowych i symfonicznych aranżacji znanych przebojów. Nie brakuje też koncertów kameralnych. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu samorządów Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatu Wielickiego oraz Małopolski. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

fot. MiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka