piątek, 27 września 2019 12:51

Wadowice doczekały się przebudowy dworca

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice doczekały się przebudowy dworca

Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił przetarg na całkowitą przebudowę dworca autobusowego.

– Powstanie tam dwupoziomowy parking – na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (około 70 miejsc). Obok wybudujemy nowy dwupiętrowy budynek, który będzie stanowił zaplecze dworca. Powstanie również zatoka parkingowa Kiss&Ride oraz licznik miejsc wolnych – zapowiada burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Zadanie ma być zrealizowane w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Wybrany w przetargu wykonawca wykona kompleksową dokumentację projektowo-kosztorysową, a następnie – na jej podstawie – zajmie się robotami budowlanymi.

Na planowanym zintegrowanym węźle przesiadkowym w Wadowicach powstanie dwupoziomowy parking nr 2 w rejonie ul. J. Piłsudskiego. Zostaną też umieszczone tablice informacyjne, wyświetlające ilość wolnych miejsc na poszczególnych parkingach. Parkingi nr 1 (ul. Nadbrzeżna / ul. Sienkiewicza) oraz nr 2 i nr 3 (ul. Piłsudskiego / ul. Legionów) zostaną wyposażone w inteligentne systemy transportowe. W ramach zadania zostanie też wybudowany dwukondygnacyjny budynek zaplecza dworca autobusowego.

– Na oferty wykonawców czekamy do 11 października. Całość zostanie oddana do końca 2020 roku, podobnie jak parkingi na ul. Sienkiewicza i przy dworcu PKP, na które mamy już podpisane umowy i trwają prace projektowe. Po zakończeniu tych inwestycji Wadowice wzbogacą się o około 250 nowych miejsc parkingowych – podaje Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje