poniedziałek, 4 stycznia 2021 15:02

Wadowice. Dwa „nowe” parkingi gotowe i darmowe! Gdzie się znajdują?

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Dwa „nowe” parkingi gotowe i darmowe! Gdzie się znajdują?

Oba miejsca zmieniły się nie do poznania. Nowe oświetlenie, utwardzone i wyłożone kostką brukową nawierzchnie i inne udogodnienia zapewnią mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort użytkowania. I to darmowego – oba parkingi pozostaną bowiem bezpłatne.

Na nowych parkingach znalazło się dokładnie 176 nowych miejsc postojowych dla samochodów, w tym 15 dla osób z niepełnosprawnością, a także 60 zadaszonych stanowisk dla rowerów ze stacjami serwisowymi. Czekamy tylko na specjalne tablice z licznikiem miejsc wolnych, które zostaną zamontowane w przyszłym roku, po wybudowaniu całej sieci miejskich parkingów – informuje Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Dzięki realizacji tych dwóch inwestycji w Wadowicach problem braku miejsc do parkowania na pewno będzie mniej dotkliwy. Powstały przy ulicy Sienkiewicza parking jest największym w gminie i został wybudowany dzięki dotacji unijnej w ramach projektu Park&Ride, w trybie zaprojektuj – wybuduj. Parking przy dworcu PKP będzie zintegrowany z trwającą rewitalizacją linii kolejowej 117 oraz zaplanowaną trasą rowerową, która pobiegnie wzdłuż obwodnicy. Łączny koszt obu inwestycji to blisko 3 miliony złotych.

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje