piątek, 1 listopada 2019 22:55

Wadowice: Kobieta dzwoniła do dziewięciu osób. Żadna jej nie pomogła

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Kobieta dzwoniła do dziewięciu osób. Żadna jej nie pomogła

Dziewięć osób z powiatu wadowickiego odebrało telefon z prośbą o pieniądze.

Na terenie powiatu wadowickiego doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy.

– Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał aż dziewięć zgłoszeń o próbie oszustwa. W każdym przypadku do seniorów dzwoniła kobieta, która podawała się za córkę, informując jednocześnie, że ma problemy finansowe i prosi o pieniądze. Na szczęście, dzięki czujności i rozwadze żadna z osób nie dała się oszukać – podaje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

Niemniej policjanci nadal apelują o ostrożność. Próby wyłudzeń tzw. „metodą na wnuczka” zdarzają się bardzo często. Co więcej, metoda ta jest przez kreatywnych oszustów modyfikowana (np. „metoda na córkę”, „na policjanta” itd.).

– Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny i ustalmy, czy dany krewny rzeczywiście potrzebuje pomocy finansowej. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Należy pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania. We wszystkich podejrzanych i wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją – podaje KPP Wadowice.

Wadowice - najnowsze informacje