wtorek, 5 stycznia 2021 08:42

Wadowice. Ponad pół miliona na nowe przystanki i dodatkowe kursy busów

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Ponad pół miliona na nowe przystanki i dodatkowe kursy busów

W gminnej komunikacji autobusowej zaszło sporo zmian. W nowym roku pojawiły się dodatkowe kursy na wybranych trasach. W Gorzeniu, na Zaskawiu, Rokowie i Babicy pojawiły się również nowe przystanki.

Ceny biletów pozostały jednak bez zmian (2 złote). Nadal obowiązuje zniżka (50%) dla dzieci od 4 do 7 lat, uczniów i studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów.

To wszystko dzięki uzyskanej przez gminę Wadowice dotacji w wysokości 554 tys. złotych (z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie).

Na Linii U1 Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice pojawią się cztery dodatkowe przystanki:- Gorzeń Dolny Skrzyżowanie, Gorzeń Górny Przy Krzyżu, Gorzeń Dolny Hydrofornia, Gorzeń Dolny Skrzyżowanie 04

Linia U2 Wadowice – Zawadka – Wadowice zyska więcej połączeń i od nowego roku będzie ich 16 (zamiast wcześniejszych 12). Wszystkie dodatkowe kursy będą wykonywane również w soboty.

Największe zmiany czekają Linię U3 Wadowice – Jaroszowice – Roków – Babica – Wadowice, która powiększy się aż o 12 nowych przystanków: na Zaskawiu (Zaskawie, Ulica Wałowa, Zaskawie II), w Rokowie (Roków Skrzyżowanie), Babicy (Babica Wieś, Babica Skrzyżowanie i Babica Cupel) i przy DK52. Na trasie wprowadzone zostaną także dwa dodatkowe kursy.

Na linii U4 Wadowice – Chocznia – Wadowice zostaną wykonane dwa dodatkowe kursy w sobotę.

Wszystkie linie rozpoczynają i kończą swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach.

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje