środa, 18 listopada 2020 14:19

Wadowice. Praca wre! Rozpoczęła się budowa nowego peronu

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Praca wre! Rozpoczęła się budowa nowego peronu

Trwają prace przygotowawcze przy budowie nowego peronu kolejowego. Peron ma stanąć przy osiedlu Podhalanin w Wadowicach. Ma być dostępny jeszcze w tym roku.

Powstający peron, którego koszt budowy to 933 tysiące złotych będzie miał 150 metrów długości i 3,5 metra szerokości.

Nowy przystanek dla pasażerów zostanie oświetlony i wyposażony w m.in. wiaty, ławki, kosze na śmieci, gabloty informacyjne oraz stojaki na rowery – mówi Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Zgodnie z założeniem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA przystanek będzie dostępny dla podróżnych jeszcze w tym roku, a zakończenie całości prac przy realizacji tego zadania przewidziane jest na marzec 2021.

Budowa przystanku jest częścią największej w historii inwestycji rządowej w gminie, czyli modernizacji linii kolejowej 117 Kalwaria – Wadowice – Andrychów. Jej koszt to prawie 130 milionów złotych, z czego gmina nie dokłada żadnych funduszy.

Trwające od lipca prace mają w przyszłości usprawnić i przyspieszyć podróż na trasie z Bielsko-Białej do Krakowa. Celem jest zwiększenie mieszkańcom dostępności do kolei, dzięki m.in. budowanemu właśnie przy nowym osiedlu peronowi i modernizacji już istniejących.

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje