poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:21

Wadowice. Ruszają trzy nowe linie autobusowe

Autor Katarzyna Domagała
Wadowice. Ruszają trzy nowe linie autobusowe

Od 16 stycznia Gmina Wadowice uruchamia dotowane trzy nowe linie autobusowe. Na ten cel miasto otrzymało również dofinansowanie z rządowego programu – Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jaki będzie dokładny rozkład jazdy i ceny biletów?

Od 16 stycznia 2020 roku przewozy o charakterze użyteczności publicznej w Gminie Wadowice będą się odbywały na trzech liniach:

Wadowice – Zawadka – Chocznia – Wadowice

Wadowice – Jaroszowice – Wadowice

Wadowice – Zawadka- Wadowice.

Busy operatora wybranego przez Gminę do przewozu na tych trasach będą odjeżdżały z dworca autobusowego (godziny odjazdów w załączniku), ale co ważne będą zatrzymywały się również na przystanku przy Placu Kościuszki. W najbliższych dniach na poszczególnych przystankach pojawią się szczegółowe rozkłady jazdy.

Wyszliśmy mieszkańcom naprzeciw. Postanowiliśmy uruchomić nie jedną, a trzy linie autobusowe. Dzięki temu mogliśmy się starać o dofinansowanie z programu rządowego, a przede wszystkim na podstawie przeprowadzonych analiz uzupełniliśmy te trasy, na których był deficyt kursów  – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Gmina Wadowice na obsługę tych trzech linii wyda ok. 300 tys. zł,a dodatkowe  75 tys. zł otrzymała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

A ile będzie kosztował przejazd samych pasażerów? Cena jednego biletu na każdej z tych trzech tras to dwa złote, a cena biletu miesięcznego w obrębie jednej linii wynosi 80 złotych.

Oczywiście przy zakupie biletu obowiązywać będą wszystkie ulgi ustawowe.  Natomiast 50 procent zniżki Gmina Wadowice ustaliła dla: dzieci od 4 do 7 lat na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna, dla uczniów i studentów do 26 roku życia posiadających ważną legitymację oraz dla emerytów i rencistów ze stosowną legitymacją wydaną przez właściwy organ emerytalno-rentowy.

Warto wiedzieć również, że bus, który do tej pory jeździł na trasie Wadowice – Zawadka – Wadowice, do 15 stycznia 2020 roku będzie jeździł na starych zasadach.

Info: UM Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje