niedziela, 23 czerwca 2024 04:00

Wakacje czas zacząć. "Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie"

Autor Katarzyna Jamróz
Wakacje czas zacząć. "Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie"

Nadszedł moment, na który z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie. Po intensywnym roku pełnym wyzwań przyszedł czas na długo wyczekiwane wakacje. – Dziękuję Wam za sumienność, zaangażowanie i wytrwałość. Wasze osiągnięcia są najlepszym dowodem na to, że było warto stawiać sobie ambitne cele i je realizować – zwróciła się do uczniów burmistrzyni Bochni.

W piątek (21 czerwca) we wszystkich placówkach edukacyjnych zabrzmiał "ostatni dzwonek", kończący Rok Szkolny 2023/2024. W bocheńskich szkołach podstawowych edukację zakończyło 2769 uczniów, w tym 293 z klas VIII. Z tej okazji odbyły się uroczyste akademie, podczas których nagrodzono uczniów z najlepszymi wynikami w nauce.

Fot. UM Bochnia 

Przygotowano specjalny list

W trzech szkołach swoją obecnością zaszczyciły władze samorządowe miasta Bochni. Burmistrzyni skierowała do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, rodziców, a przede wszystkim uczniów kilka słów w specjalnym przygotowanym na tę okazję liście.

Poniżej prezentujemy jego treść.

"Szanowni Państwo, dobiega końca kolejny rok wytężonej nauki i pracy. Z tej okazji pragnę podziękować Dyrektorom, Nauczycielom oraz wszystkim pozostałym pracownikom oświaty za trud i zaangażowanie w realizację działań edukacyjnych. Dziękuję Państwu za wkład włożony w proces kształcenia i wychowania przyszłych pokoleń. Słowa wdzięczności kieruję też do Rodziców, którzy zawsze chętnie wspierają działania szkoły oraz służą radą i pomocą. Dziękuję Państwu za troskę o rozwój i wychowanie swoich dzieci.

Drodzy Uczniowie, mijający rok szkolny był czasem wielu wyzwań, wspaniałych sukcesów i pięknych chwil. Dziękuję Wam za sumienność, zaangażowanie i wytrwałość. Wasze osiągnięcia są najlepszym dowodem na to, że było warto stawiać sobie ambitne cele i je realizować. Gratuluję Wam wyników w nauce, sukcesów w konkursach i zawodach oraz tego, że gdy jest taka potrzeba, potraficie zrobić coś więcej dla drugiego człowieka. Już za chwilę udacie się na wakacyjny odpoczynek. Życzę Wam, by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale też proszę: wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie. Wszystkim Państwu życzę, by okres wakacji był czasem odpoczynku, regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym.".

Fot. UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka