czwartek, 15 października 2020 12:34

Wątpił w pandemię – zapłacił najwyższą cenę…

Autor Wiktoria Mitura
Wątpił w pandemię – zapłacił najwyższą cenę…

Mirosław Jerzy Gontarski – wrocławski poeta, zmagał się z koronawirusem samotnie. Był uznawany za jednego z tych, którzy nie do końca wierzą w epidemię. Walczył, ale tą walkę przegrał.

O tej tragicznej sytuacji poinformowano na facebooku. Udostępniona została wypowiedź Anny Klejzerowicz, która poinformowała o śmierci poety. Kobieta pisze, że zmagał się z wirusem, niestety samotnie. Nie udzielono mu żadnej pomocy medycznej.

Post brzmi:

Za Anna Klejzerowicz Prywatnie: "[*] Dziś zmarł na Covid nasz znajomy, filozof, dziennikarz, pisarz, wrocławski poeta. Jeszcze młody człowiek, w sile wieku. Zmagał się z wirusem samotnie. Nikt nie udzielił mu pomocy. Jego ostatni wpis na FB zamieszczony DWA DNI TEMU brzmiał: "Jestem chory. Nikt mi nie chce pomoc. Pogotowie nie. Przychodnie nie. Załamałem się". Dziś już nie żyje. I jak się teraz czuje państwo z dykty? PS Tzw. "antycovidowców" proszę uprzejmie o ewakuowanie się z mojej tablicy. "

Udostępniam z grozą w sercu i tym samym żądaniem - jeśli w gronie moich znajomych na Facebooku są antycovidowcy, to...

Posted by Bożena Przyłuska on Wednesday, October 14, 2020

Mirosław Jerzy Gontarski uważany był za osobę, która nie wierzy w pandemię. Na swoim profilu na facebooku udostępniał posty, które sugerowały taką postawę. Pomimo tego, koronawirus dopadł i jego. Nie wiemy jakie były konkretne przyczyny śmierci.

Na kilka dni przed śmiercią poeta napisał na swoim profilu: Jestem chory. Nikt mi nie chce pomóc. Pogotowie nie. Przychodnie nie. Załamałem się

Jestem chory. Nikt mi nie chce pomoc. Pogotowie nie. Przychodnie nie. Załamałem się

Posted by Mirosław Jerzy Gontarski on Monday, October 12, 2020

Śmierć Gontarskiego jest komentowana w internecie. Jednych oburza to, że nie doczekał się pomocy. Drudzy uważają że on sam krytykował obostrzenia.

Śmierć tego poety może być swego rodzaju lekcją dla osób, które wątpia w istnienie koronawirusa. Wirus może dopaść każdego.

foto: Facebook/Mirosław Jerzy Gontarski

Polska

Polska - najnowsze informacje