czwartek, 20 czerwca 2024 09:58

Ważna informacja dla kierowców z Oświęcimia. Od poniedziałku pojadą nową drogą

Autor Norbert Kwiatkowski
Ważna informacja dla kierowców z Oświęcimia. Od poniedziałku pojadą nową drogą

Kierowcy z Oświęcimia odetchną z ulgą. Już od najbliższego poniedziałku, 24 czerwca, ulica Krasińskiego zostanie oficjalnie otwarta.

Jest to o tyle ważna inwestycja, że ulica Krasińskiego jest alternatywą dla mocno zakorkowanej ulicy Dąbrowskiego. Co prawda, nie będzie to koniec prac, ponieważ na razie zostanie oddany do użytku odcinek do ulicy Szpitalnej, jednak pozwoli lepiej skomunikować Stare Miasto z Osiedlem Chemików.  

– Poprawiliśmy układ komunikacyjny Oświęcimia w pobliżu hospicjum i ul. Wysokie Brzegi poprzez budowę nowej drogi – ul. Krasińskiego. Ulicę Wysokie Brzegi przy wsparciu miasta przebudował powiat oświęcimski. Ten rejon Oświęcimia zupełnie się zmienił. Ważne jest też to, że ten standard, który od lat realizujemy w mieście jest utrzymany w tej części Oświęcimia. Nowa droga ma też istotne znaczenie rozwojowe. Otwiera nowe możliwości pod kątem budownictwa mieszkaniowego i usługowego. Nowa część Oświęcimia zyskała więc impuls na rozwój – uważa prezydent Janusz Chwierut.

Za wspomnianą inwestycję odpowiada firma Konkret. Całość prac została podzielona na dwa etapy, gdzie całkowity koszt ma wynieść nawet 12 milionów złotych (w tym 7 mln pochodzi ze środków zewnętrznych).

Foto: UM Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka