piątek, 12 stycznia 2024 14:17

Weekend w Krakowie. Gdzie i po co? Podpowiadamy

Autor Katarzyna Domagała
Weekend w Krakowie. Gdzie i po co? Podpowiadamy

Wielu z was poszukuje przeróżnych atrakcji na weekend. Mimo że potrzebujemy odpoczynku po całym tygodniu, wciąż ciągnie nas do rozrywki. A gdzie jest jej najwięcej? Oczywiście w dużych miastach. Mieszkańcy Krakowa, jak i okolicznych miejscowości nawet przy wyjątkowo niskich temperaturach nie boją się wychodzić na miasto. Podpowiadamy gdzie i po co iść w Krakowie w najbliższy weekend!

Prezentujemy zapowiedzi interesujących wydarzeń w Krakowie w najbliższy weekend. Krótko mówiąc: naprawdę jest co robić!

Dworek Białoprądnicki zaprasza na koncerty!

W Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w ten weekend odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich już w sobotę, 13 stycznia, o godz. 19.00. Na scenie zobaczymy Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare pod dyrekcją i batutą prof. dr hab. Moniki Bachowskiej. Z kolei 14 stycznia zagra w Dworku zespół sumi-e. – jeden z laureatów ubiegłorocznej Odkrywki (przeglądu muzycznego, którego organizatorem jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”).

Centrum kultury "Dworek Białoprądnicki" (Wikipedia, Zygmunt Put)

Koncert zespołu pieśni i tańca Nowa Huta

13 stycznia w sobotę Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na doroczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta. W programie znajdą się pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe. Wystąpią wszystkie grupy działające w zespole: reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca oraz kapela ludowa.

Ostatnia szansa na "Porwanie Baltazara Gąbki, czyli SMOK&ROLL"

Najbliższy weekend w Krakowie będzie okazją, by na scenie Teatru Groteska zobaczyć spektakl Lecha Walickiego „Porwanie Baltazara Gąbki, czyli SMOK&ROLL”! Odbędzie się on 12 stycznia. To opowieść o przyjaźni, poświęceniu, lojalności i odwadze, które zmierzą się ze zdradą, zakłamaniem i żądzą władzy. To barwne i dynamiczne widowisko uświetnia grana na żywo muzyka Ścieżkę muzyczną stanowią utwory zespołu: Globalne Ocieplenie oraz covery i przeróbki przebojów gwiazd takich jak: The Jackson 5, The Doors, Rolling Stones, Pink Floyd, The Beatles czy wreszcie Elvis Presley.

Najlepsze Filmy 2023 w Kinie Pod Baranami

Również kinomaniacy będą mieli co robić w Krakowie, a konkretnie w Kinie Pod Baranami. Instytucja zaprasza na pokazy filmów wybranych przez widzów w głosowaniu na najlepsze filmy minionego roku, uzupełnione przez „dziesiątkę” zespołu Kina.

"Tajemnica Góry"

Sporo teatralnych nowości w Krakowie. Szykuje się premiera Teatralnego Instytutu Młodych pt. "Tajemnica Góry" w reż. Łukasza Zaleskiego. To pełen akcji i humoru familijny dreszczowiec w stylu retro, który trzyma w napięciu, skłania do refleksji a w niejednym widzu wzbudzi nostalgiczne westchnienie. TIM zaprasza do wspólnego odkrywania "Tajemnicy Góry" 13 stycznia.

Świętowanie urodzin Wyspiańskiego w Rydlówce

Kraków zamierza również świętować urodziny Stanisława Wyspiańskiego. A gdzie? W Rydlówce - zabytkowym dworku, gdzie w 1900 roku odbyło się wesele poety Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. W programie zwiedzanie wystawy Rydlówce, które rozpocznie się o godz. 14.00. O godz. 17.00 wystąpi Namena Lala – artystka tworząca muzykę w gatunku experimental indie trip. Podczas koncertu zaprezentuje nowy utwór inspirowany poezją Wyspiańskiego. W programie świętowania też wykład o twórczości i procesie twórczym artysty, który wygłosi dr hab. Mateusz Antoniuk – literaturoznawca, pracownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX wieku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i kierownik Pracowni Badań nad Procesem Twórczym.

Weekend z Kazikiem

Kazik zagości w Krakowie! W piątek o godz. 20.00 będzie można posłuchać artysty w klubie Studio. Kazik wystąpi w towarzystwie Kwartetu ProForma, w którym od lat regularnie współpracuje.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka