sobota, 14 sierpnia 2021 08:23

Weekend w Tarnowie – atrakcji nie zabraknie. Niektórych nie sposób przegapić

Autor Aleksandra Tokarz
Weekend w Tarnowie – atrakcji nie zabraknie. Niektórych nie sposób przegapić

Już jest - upragniony weekend. Ale przecież nie można spędzić całego na kanapie. Wtedy z pewnością minie zbyt szybko. Tarnów po raz kolejny proponuje szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, ale z pewnością każdy, nawet ten najstarszy, znajdzie coś dla siebie.

Sobota rozpoczęła się biegiem Koszycko-Kolbiańskim „Dar życia”, który wystartował o godzinie 8. Prowadzony został na trzech dystansach: 30 km, 9,8 km oraz 6,4 km.

Od godziny 10 do 12 będzie można pograć w szachy. Turnieje odbywają się w Amfiteatrze Letnim w formule open. Nadzór nad przebiegiem turniejów szachowych sprawuje Wiesław Kasperek – zasłużony sędzia klasy państwowej w szachach mając do pomocy Pawła Kasperka – sędziego klasy I (centralnej) i Kingę Wójcik.

O godzinie 16 Rada Osiedla „Koszyce” zaprasza na festyn „Dzień dobrego sąsiada”, który odbędzie się na placu zabaw przy ulicy Sucharskiego. Będą dmuchane zjeżdżalnie i zamki, catering, balon, zabawy i konkursy. Wydarzenie będzie trwało do północy.

Muzycznie i tanecznie będzie wieczorem. Do poruszania się zachęca Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Kantoria”. Będzie tam koncert, pokaz i lekcja tanga argentyńskiego oraz dyskoteka pełna rytmicznej salsy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30. Natomiast o godzinie 18 na sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych wystąpią finaliści festiwalu i kursu mistrzowskiego. Podczas gali finałowej odbędzie się także wręczenie nagród.

W tym dniu kino Marzenie zaprasza do siebie na filmy: „Ella Bella Bingo” o godzinie 11, „Free Guy” o godzinie 14 i 18.45, „Legion Samobójców: The suicide squad” o godzinie 16.15 oraz „Czarna owca” o 21.

Weekend to idealny czas na spacerki po starówce. Zwiedzać ją i katedrę, za darmo z przewodnikiem, będzie można jeszcze do końca tego miesiąca. Zbiórka odbywa się codziennie przy TCI na Rynku 7 o godzinie 12. Trasa spacerków obejmuje Stare Miasto, a w jego obrębie wycieczkowicze przechadzają się szlakiem żydowskim, renesansu i Józefa Bema. Katedrę natomiast można odwiedzać z przewodnikiem od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 11.30 i od 15 do 18, w soboty natomiast od 9.30 do 11.30. Niedzielne zwiedzanie ma się odbywać po południu, w godzinach od 16 do 18. Nie obowiązują zapisy.

W niedzielę o godzinie 16 w Zakątku Spycimira Leliwity na małych tarnowian czekać będą ogromne, piankowe klocki. To w ramach „Kreatywnego Tarnowa". Na miejscu do godziny 18 będą czekać także animatorzy z zabawami.

Disco, jazz, fokstrot, rock&roll i dwa na jeden królują podczas letnich potańcówek w Mościcach. Taneczna impreza odbywa się w każdą niedzielę przy Centrum Sztuki Mościce o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny, przyjść może każdy amator tańca, niezależnie od wieku.

W niedzielę przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Amfiteatrze Letnim godzinie 18 odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Con Affetto. Później tarnowianie będą mogli wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne. Wydarzenie zakończy się pokazem filmu „Bitwa Warszawska”.  Do południa z okazji święta będą się także odbywać uroczystości przy różnych pomnikach.

W tym dniu kino Marzenie zaprasza do siebie na filmy: „Free Guy” o godzinie 11 i 18, „Legion Samobójców: The suicide squad” o godzinie 13.30, Filmowe lato: „Dzień dobry, Robin” o 16 i „Czarna owca” o 21.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje