niedziela, 21 sierpnia 2022 07:58

Wiadukty na A4 do remontu. Jest przetarg na naprawę węzła Kraków Wieliczka

Autor Marzena Gitler
Wiadukty na A4 do remontu. Jest przetarg na naprawę węzła Kraków Wieliczka

Codziennie przejeżdża nimi blisko 80 tys. samochodów. Na czas remontu wiaduktów ruch ma zostać utrzymany, ale wprowadzone będą utrudniania dla kierowców.

GDDKiA ogłosiło przetarg na naprawę uszkodzeń czterech wiaduktów na A4 na węźle Kraków Wieliczka.

GDDKiA planuje remont wiaduktów węzła Kraków Wieliczka - mapa Głos24 / Open Street Maps

Remonty prowadzone będą na:

  • łącznicy Kraków – Tarnów
  • wiadukcie relacji Kraków – Wieliczka
  • wiadukcie relacji Wieliczka – Kraków
  • łącznicy Wieliczka – Balice.
GDDKiA planuje remont wiaduktów węzła Kraków Wieliczka - mapa Głos24 / Open Street Maps

Prace obejmą wymianę desek gzymsowych na czterech obiektach. W trakcie robót wymagane będzie skuteczne i trwałe usunięcie wszystkich stwierdzonych uszkodzeń, m.in. uzupełnienie ubytków, likwidacja przecieków i uzupełnienie brakujących elementów wyposażenia.

W trakcie prac nie planuje się na razie zamknięcia remontowanych odcinków. "W przypadku łącznic wymagamy, aby ruch został utrzymany, dopuszczamy tylko krótkie zamknięcia ruchu w godzinach nocnych, jednak pod warunkiem wyznaczenia tras objazdu" – podkreśla GDDKiA.

Prace mają być prowadzone 24-godzinny na dobę od poniedziałku do piątku, a w soboty do godz. 15.00 i realizowane na wszystkich wiaduktach jednocześnie. To pozwoli skrócić czas remontu do maksimum 4 miesięcy. Choć wykonawca remontu ma za zadanie utrzymać przejezdność na autostradzie A4 na 3 pasach ruchu, właściciel drogi dopuszcza się zawężanie do 2 pasów ruchu w wyjątkowych przypadkach. Kierowcy będą więc musieli liczyć się z utrudnieniami na tym ruchliwym odcinku. Jak szacuje GDDKiA przez węzeł przejeżdża średnio na dobę od 75 do 79 tysięcy pojazdów.

GDDKiA szuka wykonawcy prac, który podejmie się opracowania projektów technologicznych remontów, niezbędnych decyzji administracyjnych, uzgodnień i pozwoleń, opracowania i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu oraz dokumentacji robót budowlanych.

Oferty można składać do 23 sierpnia i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przygotowania do remontów mogą rozpocząć się już na jesieni. Na zrealizowania zadania wykonawca będzie miał 200 dni od podpisania umowy, nie wliczając w to przerwy zimowej czyli okresu od 1 grudnia do 30 marca.

fot. GDDKiA

Kraków

Kraków - najnowsze informacje