poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:27

Zaczepiał kobiety i wywoływał zgorszenie, czyli… Wianki, wianki i po wiankach

Autor Mirosław Haładyj
Zaczepiał kobiety i wywoływał zgorszenie, czyli… Wianki, wianki i po wiankach

22 czerwca tłumy krakowian bawiły się na wiankach. O bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Małopolski dbali strażnicy miejscy, którzy przez całą sobotę prowadzili wzmożone działania kontrolne centrum.

165 interwencji podjęli strażnicy miejscy w sobotę (22 czerwca) podczas wianków. Działania mundurowych zakończyły się wystawieniem 106 mandatów karnych, pouczeniem 55 osób i skierowaniem 4 spraw do sądu.

Wśród interwencji strażnicy wymienili m.in. ukaranie mandatem w wysokości 500 zł mężczyznę, który na ul. Siennej zaczepiał kobiety i swoim zachowaniem wywoływał zgorszenie. Z kolei na Bulwarze Czerwieńskim ukarano mandatami w wysokości 1000 zł 4 osoby, które swoim zachowaniem zakłócały spokój i porządek publiczny. Ponadto na ul. Kurniki do strażników podszedł ochroniarz, wskazując dwie osoby, które ukradły kosmetyki w pobliskiej drogerii. Sprawcy zostali przekazani policji. Na Kazimierzu dwóch kierowników dwóch ogródków kawiarnianych rozstawionych bez zgody zarządcy otrzymało mandaty karne w wysokości 1000 zł. Z kolei na ul. Mikołajskiej (plac św. Ducha) strażnicy ukarali mandatami w wysokości 500 zł dwóch kierowców meleksów, którzy pracowali bez zezwolenia.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka