czwartek, 24 marca 2022 11:15

Wiata śmietnikowa drewniana - co warto wiedzieć?

Autor Artykuł sponsorowany
Wiata śmietnikowa drewniana - co warto wiedzieć?

Jeszcze kilka lat temu wiaty śmietnikowe nie były standardem na wielu osiedlach. Tam, gdzie występowały, często były to mało estetyczne murowane lub metalowe konstrukcje. Obecnie przestrzeń użytkowa osiedli jest aranżowana z dbałością o każdy szczegół. Między innymi wiaty śmietnikowe, jako niezbędny element każdego osiedla również się zmieniają.

Drewniane zabudowy śmietników

Wiata śmietnikowa drewniana najczęściej wykonywana jest na stalowej konstrukcji. Rozwiązanie takie łączy w sobie zalety metalu, takie jak wytrzymałość na warunki atmosferyczne i drewna, które wygląda zdecydowanie schludniej. Wiaty mogą być wykonane w wersji z wypełnieniem lub jako drewniane panele umieszczone na stalowych profilach. Konstrukcję wiaty wykonuje się na słupach stalowych wysokiej jakości, a dach pokrywa blachą trapezową dopasowaną do kolorów otoczenia. Na ścianach umieszcza się heblowane deski. Minimalizuje to ryzyko skaleczenia. Dwukrotna impregnacja drewna zabezpiecza zarówno przed pleśnią jak i nadaje pożądany kolor. Więcej - https://www.wiatasmietnikowa.pl/wiaty-smietnikowe-z-drewna.html

Personalizacja wiaty śmietnikowej

W zależności od wymagań klienta wiata śmietnikowa drewniana może być wykonana w różnych wymiarach. Najmniejsze wymiary zaczynają się już od 2x3m, a największe mogą mieć nawet 3x6m. Dodatkowo zamawiający może wybrać kolor drewna, na jaki zostanie pomalowana wiata z zewnątrz oraz kolor stali. Ze względu na to, że metal malowany jest proszkowo, dostępne jest większość kolorów z palety RAL. Wypełnienie części ażurowych może z kolei być wykonane z siatki lub paneli zgrzewanych. Standardowym pokryciem dachowym jest blacha trapezowa, jednak na życzenie może być ono wykonane również z antykondensatu. Wybrać można również sposób w jaki będą wykonane obróbki blacharskie oraz orynnowania. Dzięki temu można wykonać je w sposób spójny z innymi budynkami znajdującymi się w otoczeniu. Zagospodarować można również przestrzeń pod dachem. Zabudowanie szpar przy podłodze ochroni użytkowników przed kontuzją nogi podczas korzystania z wiaty. W zależności od wymagań zamknięcie drzwi może być przy użyciu klamki lub zasuwy. Drzwi lewe, prawe, dwuskrzydłowe lub przesuwne idealnie wpasują się w każdy rodzaj przestrzeni. Odbojniki na kosze z kolei ochronią wiatę przed uszkodzeniami i sprawią, że przez długie lata zachowa ona pierwotny wygląd idealnie wpasowując się w otoczenie.

Wiata śmietnikowa drewniana - ile kosztuje?

Cena wiaty w dużej mierze zależy od wymiarów i potrzeb klienta. Dostępne są różne kolory i warianty, ale można przyjąć, że cena będzie rozpoczynała się od kilku tysięcy złotych. Więcej w cenniku producenta D-BOX.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje