niedziela, 5 lipca 2020 08:30

Wiceminister Sportu sprawdził poziom realizacji przebudowy boiska ZS Nr 2

Autor Mirosław Haładyj
Wiceminister Sportu sprawdził poziom realizacji przebudowy boiska ZS Nr 2

W piątek 3 lipca starostowie Powiatu Miechowskiego – Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski oraz przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Świerczek z roboczą wizytą podejmowali Wiceministra Sportu – Jacka Osucha.

Z przedstawicielem Rządu RP w starostwie włodarze naszego powiatu rozważali możliwości pozyskania kolejnych środków na budowę lub modernizację obiektów sportowych szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski.

Wiceminister Jacek Osuch osobiście przekonał się, jak pozyskane przez samorząd naszego powiatu dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu, diametralnie zmienia otoczenie sportowe Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie. Po obiekcie, który jest już w końcowej fazie realizacji, oprowadzała dyr. Maria Paschek. Jak zauważył przewodniczący Krzysztof Świerczek, miłośnik biegania, nawierzchnia bieżni, na której wytyczane są już tory, jest bardzo dobrej jakości i sprzyja uprawianiu tego sportu.

Boiska do piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej przygotowane są do położenia poliuretanowej nawierzchni. Sukcesywnie montowane są również inne elementy wyposażenia obiektu. Wykonawcą zadania jest firma „Ecoforma” z Kielc.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje