środa, 7 października 2020 20:20

Wieliczka. Koronawirus w SP w Sierczy. Jak funkcjonuje placówka?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Koronawirus w SP w Sierczy. Jak funkcjonuje placówka?

W środę, 7 października zakażenie koronawirusem potwierdzono u nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. Jak będzie funkcjonować placówka?

Jak poinformowała Magdalena Golonka, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Wieliczka, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 nauczycieli, a 17 w sumie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Kolejne wyniki mają być znane w czwartek.

Od czwartku, 8 pażdziernika jedna z największych podstawówek w gminie Wieliczka przechodzi na nauczanie zdalne. W takim trybie nauka odbywać się będzie przez 10 dni.

To kolejna szkoła w gminie Wieliczka, w której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wirusem SARS-Cov-2 zaraziła się nauczycielka Szkoły Podstawowej w Byszycach. 29 września wielicki sanepid nie wyraził jednak zgody na zdalne nauczanie w całej placówce, o co wnioskowała dyrektor szkoły Jadwiga Hajduk. Zmianił zdanie, gdy zakażenie potwierdzono u 2 kolejnych nuczycieli i placówka dostała zgodę na naukę online do 9 października.

W powiecie wielickim pogarsza się sytuacja epidemiczna. Wszystko wskazuje na to, że od soboty znajdzie się w żółtej strefie. O powodach tej sytuacji piszemy tu:

Powiat wielicki w żółtej strefie? To prawie pewne!
Rekord zakażeń w Polsce, Małopolsce i w Krakowie - tak wygląda sytuacja epidemiczna 7 października. Dane wskazują, że jutro aż 16 małopolskich miast i powiatów znajdzie się w strefach z obostrzeniami. Czy trafi do nich powiat wielicki?
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje