wtorek, 2 lutego 2021 19:13

Wieliczka kupi działki pod budowę Szkoły w Śledziejowicach

Autor Głos 24
Wieliczka kupi działki pod budowę Szkoły w Śledziejowicach

Rada Miejska w dniu 29 stycznia 2021r. wyraziła zgodę na zakup nieruchomości pod budowę nowego budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Śledziejowicach. To najważniejszy krok do rozpoczęcia  budowy.

Nieruchomości są położone obok boiska Orlik, boiska trawiastego, placu zabaw, Domu Ludowego w Śledziejowicach i obecnego  budynku szkoły.

Budynek będzie znajdował się kilkadziesiąt metrów od aktualnej lokalizacji szkoły. Działki z dostępem od strony Śledziejowic i od strony Sołectwa Kokotów otwierają nowe możliwości. Powstanie łatwy dostęp do budynku szkoły dla dzieci z obu miejscowości stanowiących obwód tej szkoły. Całość nieruchomości stworzy dużą przestrzeń społeczną, edukacyjną i sportową służącą mieszkańcom Śledziejowic i całej gminy.  

Co ważne, za zakupem obu działek Rada Miejska w Wieliczce zagłosowała jednogłośnie.

Zakup nieruchomości to realizacja uchwały zebrania wiejskiego sołectwa Śledziejowice stanowiącego, aby pieniądze pozyskane za sprzedaż działek - mienia wiejskiego - dawnych pastwisk położonych w Kokotowie, przeznaczyć na zakup nieruchomości i budowę nowego budynku Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach.

inf. i foto: UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje