czwartek, 8 lipca 2021 10:31

Wieliczka. Podpisano umowę na rozbudowę ośrodka zdrowia. Co tam się zmieni?

Autor Głos 24
Wieliczka. Podpisano umowę na rozbudowę ośrodka zdrowia. Co tam się zmieni?

Wczoraj w Wieliczce podpisano umowę na rozbudowę ośrodka zdrowia przy ul. Szpunara. Inwestycja, której celem jest m.in walka z kolejną fala pandemii, w trybie "zaprojektuj i wybuduj" ma być gotowa już w ciągu 12 miesięcy. Co tam powstanie?

We środę, 7 lipca w wielickim Magistracie podpisano umowa na rozbudowę przychodni przy ul. Szpunara w Wieliczce. Zawarły ją Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego, reprezentowany przez dyrektor Grażynę Kozak oraz Climatic Sp. z o.o, reprezentowany przez dyrektora Kamila Kowalczyka.

Zadanie inwestycyjne pn.: „Rozbudowa SPZLO w Wieliczce z przeznaczeniem na Podstawową Opiekę Zdrowotną i Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną wraz z utworzeniem poradni chorób zakaźnych w związku z powstaniem zagrożeń epidemiologicznych”, zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ciągu 12 miesięcy i będzie kosztować 12,9 mln zł.

Co powstanie w ramach rozbudowy ośrodka przy Szpunara?

W trzykondygnacyjnym budynku, o łącznej powierzchni 1565 mkw. zostaną zlokalizowane gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe oraz izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi.

Na parterze zaplanowana jest rejestracja wraz z poczekalnią oraz osobne wejście dla personelu medycznego.

Na I i II piętrze znajdą swoje miejsce gabinety lekarskie. Na każdej kondygnacji planowany jest gabinet zabiegowy oraz łącznie 6 izolatek wyposażonych w śluzy i wydzielone łazienki z  prysznicem.

Nowy budynek zostanie połączony łącznikiem z budynkiem już istniejącym.

Budynek w razie potrzeby będzie można wykorzystać na potrzeby związane z pandemią Covid-19. Obiekt zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli Zastępcy Burmistrza  Wieliczki: Agnieszka Szczepaniak i Piotr Krupa, Sekretarz Miasta i Gminy Wieliczka, Adam Marek Panuś oraz Dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Wieliczka Jolanta Sobol, a także Zastępca Dyrektora Ośrodka Zdrowia - Lucjan Marosek.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka