czwartek, 31 grudnia 2020 17:48

Wieliczka. Ruszył przetarg na rozbudowę przychodni

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Ruszył przetarg na rozbudowę przychodni

„Rozbudowa Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce z przeznaczeniem na podstawową opiekę medyczną z możliwością wykorzystania w czasie epidemii na potrzeby oddziału ratunkowego i szpitalnego” to zadanie, które będzie priorytetem w 2021 roku. Właśnie ruszył przetarg na inwestycję.

Gmina Wieliczka na mocy porozumienia z SPZLO 30 grudnia ogłosiła przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegający na rozbudowie Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce z przeznaczeniem na podstawową opiekę medyczną z możliwością wykorzystania w czasie epidemii na potrzeby oddziału ratunkowego i szpitalnego.  Budynek zlokalizowany będzie przy ul. Porucznika Bolesława Szpunara 20 w Wieliczce.

W ramach inwestycji planuje się wybudowanie obiektu o powierzchni całkowitej 1 565 m2 dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będą znajdowały się gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe i izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi. Budynek będzie wyposażony w windę dostosowaną do przewozu łóżek. Nową przestrzeń wyznaczono również dla recepcji wraz z zapleczem oraz specjalne zaplecze logistyczne i socjalno sanitarne dla personelu z niezależnym wejściem. W budynku zlokalizowana będzie również nocna opieka zdrowotna.

Obiekt będzie w pełni nowoczesny, a co najważniejsze w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego będzie mógł zostać w szybki sposób przygotowany do pełnienia funkcji oddziału ratunkowego i szpitalnego.

Przewidziano zastosowanie technologii modułowej opartej o moduły w konstrukcji stalowej. Dzięki temu budynek ma powstać w ciągu 7 miesięcy od daty podpisania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

koronawirus najnowsze informacje
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje