czwartek, 10 marca 2022 16:04

Wieliczka. Policjanci pomagają uchodźcom z Ukrainy: "Liczy się każda pomoc!"

Autor Joanna Obajtek
Wieliczka. Policjanci pomagają uchodźcom z Ukrainy: "Liczy się każda pomoc!"

W ośrodku zgromadzenia zakonnego Sióstr i Braci Samarytan w Grabiu przebywa obecnie  ponad 200 uchodźców z Ukrainy. To głównie kobiety i dzieci, których cały dobytek mieścił się w kilku reklamówkach.

Mieszkańcy Wieliczki wspólnie z burmistrzem przygotowali dla ukraińskich rodzin miejsca w kilku budynkach zgromadzenia zakonnego Sióstr i Braci Samarytan w Grabiu. Przeprowadzili tam generalne sprzątanie, a potem wyposażyli pomieszczenia w łóżka, materace i sprzęt AGD. Do akcji dołączyli również policjanci i pracownicy wielickiej policji, którzy zakupili trzy pralki automatyczne wraz ze środkami piorącymi dla osób z Ukrainy.

– W obecnej bardzo trudnej sytuacji naszych sąsiadów liczy się każda pomoc. Musimy stanąć na wysokości zadania i ich wspomóc - mówią wieliccy funkcjonariusze.

Policjanci z Wieliczki, Gdowa i Niepołomic zostali oddelegowani na teren Dworca Głównego w Krakowie, by nieść pomoc uchodźcom z terenu Ukrainy. Z kolei wieliccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pojechali na granicę polsko-ukraińską, gdzie dbają o bezpieczeństwo i wspomagają miejscowe służby.

Celem policjantów z Wieliczki jest zapewnienie uchodźcom wojennym odpowiednich warunków pobytu w Polsce.

Policjanci włączyli się w pomoc osobom z Ukrainy/ fot. fb: Małopolska Policja
Z pomocą uchodźcom/ fot. fb: Małopolska Policja

Fot. fb: Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje