piątek, 1 lipca 2022 09:14

Wieliczka. Policjantka w czasie wolnym powstrzymała alkoholowy rajd

Autor Patryk Trzaska
Wieliczka. Policjantka w czasie wolnym powstrzymała alkoholowy rajd

W środę (29 czerwca) wielką przytomnością wykazała się policjantka z Komendy Policji w Wieliczce. Kobieta podczas spędzania czasu wolnego zauważyła mężczyznę, który po alkoholu wsiada do auta. Jej szybka interwencja uratowała zdrowie i życie ludzi znajdujących się w okolicy.

Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, przebywając w czasie wolnym od służby w Krakowie, zwróciła uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na terenie kompleksu sportowego „Przystań Brzegi” spożywają alkohol i zachowują się bardzo głośno. Jeden z mężczyzn po wypiciu napoju alkoholowego udał się na parking, gdzie wsiadł za kierownicę zaparkowanego pojazdu Daewoo Matiz, a następnie odjechał w kierunku wyjazdu. W tym czasie na terenie parkingu znajdowały się rodziny z dziećmi.

Gdy kierujący daewoo zatrzymał się, policjantka natychmiast zareagowała. Zabrała kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Funkcjonariuszka na miejsce wezwała służby, które podjęły dalsze czynności z nietrzeźwym.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który wsiadł za kierownicę Daewoo Matiz to 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Dodatkowo miał on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 38-latka ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Dodatkowo 38-latek musi liczyć się z konsekwencjami za złamanie zakazu sądowego. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a okres orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów może wynieść nawet 15 lat.

inf. Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje