wtorek, 9 lutego 2021 11:14

Wieliczka. Technikum PCKZiU ze złotą tarczą Perspektyw

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Technikum PCKZiU ze złotą tarczą Perspektyw

Technikum z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce zdobyło tytuł "Złotej Szkoły" w  23 edycji, ogólnokrajowego rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Fundacja  przygotowała ranking, w którym prezentuje 1000 liceów i 500 techników, których uczniowie osiągnęli w roku szkolnym 2019/2020 najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych (a w przypadku techników – także z egzaminów zawodowych), a także odnieśli znaczące sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych.

W tegorocznym rankingu Technikum uplasowało się na 60 miejscu w Polsce i 10 miejscu w Małopolsce. Szkoła uzyskała tym samym tytuł „Złotej Szkoły” 2021r.

Ranking pokazał wyraźnie, że uczniowie wielickiego Technikum są bardzo dobrze przygotowani do egzaminów zawodowych oraz maturalnych, co potwierdzają uzyskane wyniki na tle innych Techników w Polsce i Małopolsce prezentowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Uzyskanie tak wysokich wyników możliwe było tylko poprzez codzienną, żmudną pracę nauczycieli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, wspartą nowoczesną, w pełni wyposażoną bazą Kampusu Wielickiego oraz udziałem w wielu projektach unijnych podnoszących kwalifikacje zawodowe uczniów i nauczycieli.

inf i foto: Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje