sobota, 30 lipca 2022 13:22

Wieliczka. Wizyta delegacji z miasta partnerskiego Bergkamen

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Wizyta delegacji z miasta partnerskiego Bergkamen

W tegorocznych Dniach Świętej Kingi w Wieliczce uczestniczyła delegacja z miasta partnerskiego Bergkamen w Niemczech. Delegacji przewodniczył Burmistrz Bergkamen Bernd Schäfer oraz honorowy Burmistrz - Roland Schäfer, a także sekretarz miasta Thomas Hartl i Thomas Boniewski.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł rozmawiał z przybyłymi gośćmi o inwestycjach prowadzonych w Wieliczce bądź niedawno zakończonych. Delegacja z Bergkamen odwiedziła Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce, a także prowadzone inwestycje w naszej gminie: budowę nowego kompleksu edukacyjnego przy ulicy Jedynaka w Wieliczce, budowę infrastruktury rekreacyjnej przy stawach w Grabówkach, budowę stacji uzdatniania wody w Wieliczce.

Dużo rozmawiano o transporcie i komunikacji, o powstaniu komunikacji gminnej w Wieliczce, nowym dworcu autobusowym w naszym mieście i o całym projekcie unijnym związanym z transportem w ramach którego zakupione autobusy, powstałe nowe wiaty przystankowe oraz zaplecze dla autobusów.

Ważnym tematem rozmów były również inwestycje komunalne, budowa stacji uzdatniania wody, nowego PSZOK w Wieliczce.

Rozmawiano również o trudnościach związanych z finansowaniem inwestycji samorządowych w czasach pandemii i wojny w Ukrainie.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje