sobota, 3 lipca 2021 07:51

W Wieliczce powstaje największa komenda PSP w Małopolsce. "Uważam, że na taką powiat wielicki zasługuje"

Autor Marzena Gitler
W Wieliczce powstaje największa komenda PSP w Małopolsce. "Uważam, że na taką powiat wielicki zasługuje"

Wczoraj w Wieliczce wmurowano akt erekcyjny nowej siedziby Komendy Powiatowej Straż Pożarnej, wchodzącej w skład całego kompleksu budynków związanych z bezpieczeństwem. - Cały kompleks to będzie duża, przestrzenna budowla, ale uważam, że na taką powiat wielicki zasługuje - mówi starosta Adam Kociołek.

Nowy budynek położony przy ul. Powstania Styczniowego będzie częścią większego kompleksu o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa. Znajdą się w nim nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Wieliczce, Komenda Powiatowa Policji oraz centrum administracyjne Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Usytuowane przy ulicy położonej poza centrum miasta jednostki, będą mogły zdecydowanie szybciej dotrzeć na ratunek w inne rejony powiatu wielickiego. Będą mogły też szybciej reagować w przypadku zdarzeń drogowych na DK 94, DW 966 czy A4.

W piątkowej uroczystości na placu budowy wzięli udział posłowie Urszula Rusecka i Rafał Bochenek, wojewoda Łukasz Kmita, wicemarszałek Łukasz Smółka. Największe święto mieli jednak strażacy, dla których nowy budynek będzie nowym miejscem pracy i znacznie poprawi warunki, w których przyjdzie im pełnić służbę. Podkreślał to Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek. Radości nie krył też mł. bryg. Leszek Kasiński, komendant powiatowy PSP w Wieliczce.

O znaczeniu inwestycji dla poprawy bezpieczeństwa powiatu wielickiego mówi starosta Adam Kociołek.

Starosta przypomina, że zaledwie dwa tygodnie temu odbyła się podobna uroczystość na sąsiednim placu budowy, gdzie powstaje nowa siedziba wielickiego Pogotowia Ratunkowego. Podkreśla też, że oba nowe budynki pogotowia i straży pożarnej, powinny zostać oddane do użytku jeszcze w tej kadencji. W nowej siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, oprócz pomieszczeń dla strażaków i garaży, znajdzie się największy w Małopolsce magazyn sprzętu ratowniczego na wypadek powodzi. Tu też będą szkolić się strażacy ochotnicy. - Cały kompleks to będzie duża, przestrzenna budowla, ale uważam, że na taką powiat wielicki zasługuje - podkreśla starosta.  

foto: Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje