sobota, 16 grudnia 2023 06:00

Wigilijne spotkanie Kół Gospodyń z Gminy Wieliczka z burmistrzem Arturem Koziołem

Autor Patryk Trzaska
Wigilijne spotkanie Kół Gospodyń z Gminy Wieliczka z burmistrzem Arturem Koziołem

W blasku zapalonej choinki i przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd odbyło się wczoraj tradycyjne spotkanie wigilijne z Kołami Gospodyń z Gminy Wieliczka.

Zgromadzonych gości powitał Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, nawiązując w swoim przemówieniu do licznych inwestycji na terenie Gminy i niezwykle ważnej roli pań z Kół Gospodyń w naszej lokalnej społeczności. Ich niezwykła energia i zaangażowanie od wielu lat sprawiają, że są one niekwestionowanymi liderkami i ambasadorkami swoich miejscowości.

Wśród gości obecni byli również Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Piotr Krupa, Sekretarz Gminy Adam Marek Panuś, Radna Rady Miejskiej Małgorzata Krasoń, Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdalena Kot oraz Dyrektor MGOPS Dominika Chylińska.

Podczas spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych wigilijnych potraw, o które zadbały panie z Kół Gospodyń i wspólnego śpiewania kolęd. Piękną dekorację stołu w postaci uroczych krasnali zapewniła z kolei pani Krystyna Sendorek z Brzegów, a całości dopełniła muzyczna oprawa z góralskim akcentem w wykonaniu duetu w składzie Paweł Piotrowski i Artur Kaszewski. W tej serdecznej atmosferze uczestnicy spotkania łamali się również opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

inf./fot. UM Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka