poniedziałek, 1 lipca 2019 13:43

Wiśniowa: Już za kilka dni Wiśnióweczka 2019

Autor (red)
Wiśniowa: Już za kilka dni Wiśnióweczka 2019

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej zaprasza na festiwal Wiśnióweczka 2019

6 – lipca Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych - ,,A na placu gdzie Strażnica, kiedyś była targowica…”

Już dziś serdecznie zapraszamy na finał projektu, który będzie miał miejsce 6 lipca 2019 roku w centrum Wiśniowej – teren wokół Domu Kultury i przybierze formę lokalnego jarmarku.

W swoim zamierzeniu bazować będzie na dawnych, cyklicznych jarmarkach wiśniowskich, które według ksiąg parafialnych odbywały się na tych terenach już od ok. XVII wieku. Ideą organizatorów jest aby wydarzenie to w różnym wymiarze i charakterze było współtworzone przez samych mieszkańców a przede wszystkim przez wszystkich zidentyfikowanych w trakcie projektu przedstawicieli tradycyjnych profesji tj. szeroko pojętych rzemieślników, przetwórców, wytwórców, rękodzielników, twórców, artystów etc.

7 – lipca VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”.

Odbędą się koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna.

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne, konkurs na potrawę i produkt regionalny pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka