wtorek, 15 grudnia 2020 11:16

Wójt Gminy Kłaj odebrał symboliczny czek na wsparcie z RFIL

Autor Marzena Gitler
Wójt Gminy Kłaj odebrał symboliczny czek na wsparcie z RFIL

W uroczystym przekazaniu czeków, potwierdzających przyznanie środków, 12 grudnia w Wieliczce wzięli udział posłowie: Elżbieta Rusecka i Rafał Bochenek, wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz starosta wielicki Adam Kociołek oraz wójt gminy Kłaj Zbigniew Strączek.

W sumie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do powiatu wielickiego trafi 10,5 miliona złotych. Wśród zadań, które otrzymały dofinansowanie, jest budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce i przebudowa drogi powiatowej w Biskupicach. Pisaliśmy o tym tu:

5,5 mln zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL. Najwięcej dla liceum
Powiat Wielicki w ramach środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma 5,5 mln zł. Na co zostaną przeznaczone?

Gmina Kłaj otrzymała wsparcie na budowę kanalizacji sanitarnej i rozbudowę domu kultury.

- Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczył 12 miliardów złotych dla samorządów. Do Małopolski trafi miliard złotych. Te środki są swoistą „tarczą dla samorządów” oraz firm, które będą wykonywały inwestycje – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Niestety, nie wszystkie wnioski złożone przez samorządy zostały uwzględnione przy podziale środków. Samorządowcy domagają się ujawnienia kryteriów, jakimi kierowała się komisja opiniująca złożone wnioski. Piszemy o tym tu:

Afera z RFIL. Artur Kozioł: Oczekujemy jasnej odpowiedzi od rządu
Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł domaga się wyjaśnień na temat kryteriów konkursu RFIL nie tylko od wojewody, ale również od premiera.
Wieliczka bez wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Burmistrz interweniuje u premiera
Wieliczka nie dostała wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Burmistrz napisał do premiera Mateusza Morawieckiego, domagając się uzasadnienia odrzucenia projektów złożonych przez samorząd.
Kraków. Samorządowcy protestują przeciwko upolitycznieniu rządowego wsparcia
Samorządowcy i politycy zorganizowali w Krakowie konferencję prasową po szokującym podziale środków z Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Czują się wykluczeni, a rządowi zarzucają upolitycznienie wsparcia, które miało być pomocą w walce ze skutkami epidemii.

foto: UMWM

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje