poniedziałek, 8 października 2018 13:41

Wolbrom. Dodatkowe 3,5 mln zł dofinansowania na kryty basen

Autor Mądry Natalia
Wolbrom. Dodatkowe 3,5 mln zł dofinansowania na kryty basen

Dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot pozyskał dodatkowe 3,5 mln. zł z Ministerstwa  Sportu i Turystyki dofinansowanie na przebudowę, rozbudowę oraz nadbudowę budynku basenu przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu.

Wcześniej magistrat na to zadanie otrzymał 8,1 mln zł dofinansowania z Konsorcjum Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Stowarzyszenia Samorządowego Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju w Suchej Beskidzkiej. To wielkie kwoty!

- Ogromne podziękowania i brawa należą się Ministrowi Infrastruktury – panu Andrzejowi Adamczykowi, który pilotował i wspomagał nas w każdy możliwy sposób. Ukłony dla Ministra Sportu i Turystyki, pana Witolda Bańki, że docenił nasze starania i przyznał dofinansowanie. Z panem Ministrem kilkukrotnie rozmawiałem w tej sprawie i zapewniał podczas kolejnych spotkań, że nasz obiekt posiada ogromny potencjał. I udało się. Trzy i pół miliona dla Wolbromia – mówił dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot.
- Oczywiście ogromne brawa i moja wdzięczność dla Dyrektora w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pana Marcina Żyłowskiego za wsparcie merytoryczne. Pan Dyrektor to naprawdę złoty człowiek. Wielokrotnie prosiłem o konsultacje i za każdym razem służył mi pomocą. Wolbrom podróżował do stolicy i oto mamy ten sukces. Chciałbym złożyć podziękowania Posłowi Ziemi Olkuskiej, Panu Jackowi Osuchowi, który wspierał nasz projekt. Jak widać, razem można więcej- powiedział dyrektor wolbromskiego DK.

Info/Foto: UM Wolbrom

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka