poniedziałek, 8 lutego 2021 13:57

Wolbrom. Problem Brzozówki zostanie rozwiązany. Wybudują świetlicę!

Autor Wiktoria Mitura
Wolbrom. Problem Brzozówki zostanie rozwiązany. Wybudują świetlicę!

Mieszkańcy Brzozówki nie posiadają w swoim sołectwie miejsca, w którym mogliby się spotkać. Burmistrz Wolbromia postanowił pomóc mieszkańcom Brzozówki. Wkrótce powstanie tam nowy budynek!

Jak informował przed trzema tygodniami Adam Zielnik, mieszkańcy Brzozówki nie mają się gdzie spotykać zarówno w sprawach służbowych, jak i mniej oficjalnych, tak jak to ma miejsce w innych sołectwach. Budynek byłej remizy kwalifikuje się jedynie do rozbiórki.

- Ktoś tam wymyślił, aby z funduszu sołeckiego stawiać coś z kontenerów. Usiadłem nad tym z moimi ludźmi, sprawdziłem, policzyłem, po czym zaprosiłem Pana Sołtysa Jacka Kiełtykę i zaproponowałem normalny budynek z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście na miarę i potrzeby sołectwa Brzozówka. Finanse zapewnią - fundusz sołecki i budżet Gminy. Będzie ostatecznie trochę drożej niż kontenery, ale jakość i trwałość nieporównywalna – podsumował swój plan burmistrz Zielnik.

Projekt budowlany nowego obiektu jest już na ukończeniu. Jak będzie się prezentował nowy budynek świetlicy przedstawiają poniższe rysunki.

info i foto: UMiG Wolbrom

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje