piątek, 27 stycznia 2023 09:24

Wstrząs w kopalni Janina. Ludzie się boją

Autor Marzena Gitler
Wstrząs w kopalni Janina. Ludzie się boją

Ewakuowano 40 pracowników, wpłynęło ponad 40 zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców - to skutki kolejnego wstrząsu w kopalni Janina, do którego doszło dziś tuz po 7 rano.

Wstrząs z kopalni Janina w Libiążu należącej do Taurona Wydobycie miał miejsce dziś o godz. 7.19. - Prewencyjnie wycofaliśmy załogę. Nikomu nic się nie stało. Nie było też żadnych skutków dla wydobycia. Wpłynęło do nas ponad 40 zgłoszeń w sprawie odczucia piątkowego wstrząsu - powiedział cytowany przez przelom.pl rzecznik spółki Marcin Maślak. Poinformował, że zdecydowano o wstrzymaniu wydobycia na jednej ze ścian w kopalni Libiąż.

Wstrząs najbardziej odczuwalny był w okolicach samej kopalni oraz w Żarkach. Z tych dwóch lokalizacji było najwięcej zgłoszeń zaniepokojonych wstrząsem mieszkańców. Tąpnięcie odczuli też mieszkańcy Zagórza w gminie Babice i Chrzanowa.

To kolejny wstrząs, który w ostatnim czasie wywołał zaniepokojenie mieszkańców. Silny nocny wstrząs w Kopalni Janina w Libiążu odnotowano m.in. 22 grudnia ub.r. Odczuli go wtedy mieszkańcy kilku powiatów.

fot. Wikipedia

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka