poniedziałek, 19 grudnia 2022 09:18

Wyjazdy integracyjne - gdzie i kiedy wyjechać z grupą

Autor Artykuł sponsorowany
Wyjazdy integracyjne - gdzie i kiedy wyjechać z grupą

Powszechnym przekonaniem jest, że najlepszym czasem na wszelkiego rodzaju wyjazdy grupowe, czy to integracyjne, szkoleniowe czy szkolne jest wiosna, lato i początek jesieni. To właśnie wtedy obiekty noclegowe i atrakcje turystyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Z jednej strony jest w tym ziarno prawdy - dłuższy dzień, lepsza pogoda, ciepło sprzyjają spędzaniu czasu na powietrzu. Ale wyjazd grupowy nie zawsze musi być nastawiony na zwiedzanie czy poznawanie konkretnych miejsc. Bardzo często jego celem jest np. integracja, budowanie zespołu czy w przypadku grup dzieci i młodzieży integrowanie klasy. Gdy weźmiemy to pod uwagę, może się okazać, że cele te można z powodzeniem realizować także jesienią czy zimą, a pogoda nie jest przeszkodą, by wyjazd był udany i pozwolił osiągnąć swoje cele.

Impreza firmowa – czas na budowanie lepszego zespołu

Wiele firm, zarówno tych największych, jak i zupełnie małych decyduje się na organizację imprez integracyjnych. Ich głównym zadaniem jest wzmacnianie zespołu, budowanie trwalszych więzi, a w efekcie poprawa efektywności pracy. Jednak, wbrew obiegowej opinii, nie osiągnie się tego przez zorganizowanie przyjęcia. Planowanie wyjazdu integracyjnego wymaga sporej wiedzy i umiejętności. Oczywiście, podczas takiego eventu jest też czas na zabawę, ale ta wieczorna impreza nie może przysłonić wszystkiego.

Budowanie zespołu to proces, który trwa. Podczas wyjazdowych spotkań można go wzmacniać przez organizację różnorodnych warsztatów, gier, zabaw wymagających współpracy czy szybkiego podejmowania decyzji. Obserwując pracowników podczas takich aktywności, można też dostrzec w niektórych drzemiący , na co dzień niewykorzystywany, potencjał.

Imprezy firmowej nie można też zrobić gdziekolwiek. Miejsce jest niemal tak samo ważne, jak program. Ważne, żeby miało klimat sprzyjający większej swobodzie, dysponowało dobrym zapleczem umożliwiającym organizację warsztatów czy gier oraz było dobrze położone. Warto postawić na noclegi w Zatorze, w kompleksie Westerncamp, który dysponuje wszelkimi udogodnieniami potrzebnymi podczas organizacji wyjazdu firmowego, a dodatkowo odznacza się niecodziennym klimatem rodem z Dzikiego Zachodu.

Wyjazd klasowy w zimie

Szkoły zwykle unikają zimowych i późnojesiennych wyjazdów. Ale jeśli celem ma być dobra zabawa i integracja grupy rówieśniczej, to właśnie wtedy można wykorzystać czas bardziej efektywnie. Jeśli nie jest się nastawionym na zwiedzanie od rana do wieczora, ale w grę wchodzi także organizacja różnych zabaw integracyjnych, długie zimowe wieczory nadadzą się do tego idealnie. I znów warto wybrać ośrodek dysponujący salą, w której pomieści się swobodnie cała klasa, a miejsca wystarczy także na zabawy ruchowe czy inne gry.

No i przede wszystkim zima nie jest czasem, gdy nie ma co robić! Wiele obiektów, jak muzea czy zabytki organizują lekcje i aktywne zwiedzanie dla dzieci. Można się też dobrze bawić. Jeśli chodzi o zimowe atrakcje Energylandia mimo zamknięcia parku rozrywki otwiera każdego roku zaprasza do Winter Kingdom, magicznej zimowej krainy działającej od końca listopada do początku stycznia. Na pewno będzie to pełen emocji punkt klasowego wyjazdu, z którego grupa wróci lepiej zintegrowana.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje