wtorek, 30 czerwca 2020 13:18

Wynajem sprzętu budowlanego – przegląd ofert

Autor Artykuł sponsorowany
Wynajem sprzętu budowlanego – przegląd ofert

Zarówno prowadząc firmę, jak i planując przekop ogródka będziemy potrzebowali maszyn, które nam w tym pomogą. Nie każda firma może pozwolić sobie na zakup maszyny na własność, i nie każdy człowiek.

Zarówno prowadząc firmę, jak i planując przekop ogródka będziemy potrzebowali maszyn, które nam w tym pomogą. Nie każda firma może pozwolić sobie na zakup maszyny na własność, i nie każdy człowiek. Właśnie, dlatego niektóre firmy specjalizują się w wynajmowaniu maszyn budowlanych. Co znajdziemy w ich ofercie?

Jakie maszyny budowlane można wynająć?

Rodzajów maszyn budowlanych jest wiele. Nie każda firma budowlana posiada własną flotę. Jednak słysząc, że można wynająć maszyny budowlane, myślimy raczej o walcu czy ciężarówce, w ogóle pomijając większy sprzęt. Co znajdziemy w ofertach firm z maszynami do wynajęcia?

  • Ładowarki – wyposażone w łyżkę standard, krokodyl oraz widły do palet. Dedykowane do robót ziemnych, prac komunalnych, załadunki oraz rozładunki palet.
  • Koparko-ładowarki – również wyposażone w łyżkę standard, krokodyl oraz widły do palet. Dedykowane do każdego rodzaju prac ziemnych zarówno podczas budowy dróg, czy domów.
  • Minikoparki – dedykowane do prac ziemnych na mniejszych powierzchniach (prace w ogrodzie, robienie podjazdu do posesji itp.)
  • Wywrotki - wyposażone w hydroburtę z możliwością wysypu na 3 strony, dedykowane w każdym miejscu budowy, na każdym jej etapie do przetransportowania ciężkich materiałów.
  • Koparki – służą do wszelkiego rodzaju prac ziemnych tj. kopania, na przykład podczas budowy domów czy dróg.
  • Walce – użytkowane do wyrównywania i utwardzania dróg.
  • Sprężarki – czyli kompresory na budowie są bardzo często wykorzystywane.
  • Platformy transportowe – wykorzystywane do przewozu ładunków na budowie.

Jak znaleźć firmę oferującą wynajem maszyn budowlanych?

Jeśli prowadzimy firmę możemy wykorzystać formę współpracy B2B i mamy wówczas więcej możliwości by znaleźć wspólnika. Jeśli natomiast potrzebujemy wynająć na przykład mini koparkę, by przekopać ogród, a nie prowadzimy działalności, będzie nam ciężej znaleźć ciekawą ofertę. Możemy wówczas poszukać w sieci firmy oferującej wynajem takich maszyn, na przykład wpisując w wyszukiwarkę Wynajem wywrotek Kraków i sprawdzając wyniki.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę planując wynajęcie maszyn?

Z pewnością jak w przypadku każdego zakupu czy wynajęcia usługi – należy sprawdzić opinie firmy. Warunki umowy to kwestia druga w kolejności ważności. Dodatkowo zwróćmy uwagę na różnorodność oferty i jej atrakcyjność. Na koniec warto porównać tę ofertę z innymi dostępnymi na rynku.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje