wtorek, 5 lipca 2022 21:40

WAŻNE! Wypadek autokaru w Rumunii. To pielgrzymi z Tokarni

Autor Marzena Gitler
WAŻNE! Wypadek autokaru w Rumunii. To pielgrzymi z Tokarni

O tym, że wśród ofiar wypadku autokaru w Rumunii są pielgrzymi z Tokarni (pow. myślenicki) poinformowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach na Facebooku. W wypadku, do którego doszło dziś po południu zginął kierowca, a 15 osób zostało rannych. Powiat myślenicki uruchomił całodobową pomoc dla rodzin.

O wypadku polskich turystów - jak się potem okazało m.in. pielgrzymów z gminy Tokarnia w powiecie myślenickim - poinformował portal news.ro. W miejscowości Moisei w okręgu Maramures w Rumunii jadący drogą autokar, którym podróżowało 49 osób w pewnym momencie zjechał z trasy, staranował metalowe ogrodzenie i wbił się w budynek. Kierowca autobusu zginął w wypadku, a siedmiu rannych pasażerów trafiło do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali zostali zakwaterowani w miejscowym pensjonacie. Wyjazd zorganizowało krakowskie biuro podróży.

"W dniu dzisiejszym doszło do wypadku w miejscowości Moisei, w okręgu Maramuresz w Rumunii. Jak poinformowały lokalne media, autobus z polskimi turystami zjechał z drogi i uderzył w budynek. Na skutek zdarzenia zmarł kierowca. W autokarze znajdowało się 49 pasażerów z Polski. W pielgrzymce brało udział prawdopodobnie 10 osób z naszej parafii. Matko Boża Śnieżna, miej ich w swojej opiece" - napisała na Facebooku Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni. "Żyjemy, dzięki Bogu nikt nie ucierpiał poważniej. Niestety kierowca nie żyje. Módlcie się za Niego." - skomentowała post pani Bożena - jedna z uczestniczek wyjazdu.

Informację, że wśród poszkodowanych są mieszkańcy powiatu myślenickiego potwierdziło też Starostwo Powiatowe w Myślenicach, które poinformowało o uruchomieniu pomocy dla rodzin pielgrzymów.

"W związku z informacjami dotyczącymi wypadku autokaru polskich pielgrzymów (w tym mieszkańców naszego Powiatu) Starostowie Józef Tomal i Rafał Kudas podjęli decyzje o uruchomieniu wraz z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach całodobowej pomocy Interwentów Kryzysowych. Rodziny osób poszkodowanych mogą kontaktować się telefonicznie za pośrednictwem  numerów telefonów: 510 132 396 i 506 318 838. Starostowie pozostają w bezpośrednim kontakcie z Wójtem Gminy Tokarnia, z której pochodzą pielgrzymi" - napisało Starostwo na Facebooku.

Myślenice - najnowsze informacje