piątek, 14 sierpnia 2020 07:41

Wypadek w „Skamieniałym Mieście”. Poszkodowany 12-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Wypadek w „Skamieniałym Mieście”. Poszkodowany 12-latek

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 18, w rezerwacie przyrody „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Rannego chłopca zabrano do szpitala.

Wczorajszego (13.08) popołudnia, o godzinie 18:11 służby z OPS Ciężkowice zadysponowane zostały na teren rezerwatu przyrody „Skamieniałe miasto”. Przy wodospadzie, który się tam znajduje, wypadkowi uległ 12-letni chłopiec.

Dziecko podczas zwiedzania rezerwatu poślizgnęło się i spadło z wysokości kilku metrów. 12-latek doznał otarć naskórka, ale uskarżał się na ból obojczyka i głowy. Służby medyczne podjęły decyzję o przetransportowaniu chłopca do szpitala.

Działania strażaków polegały na udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy i przetransportowaniu do karetki, gdzie dalsze działania prowadzili ratownicy medyczni. Chłopca przewieziono do szpitala.

„Skamieniałe miasto” co roku odwiedzają tysiące osób. Spacerując po rezerwacie należy jednak zachować dużą ostrożność. Miejscami trasy są bardzo strome, a upadek może skończyć się, jak ten wczorajszy, wizytą w szpitalu.

fot. OSP Ciężkowice


Tarnów - najnowsze informacje