wtorek, 31 października 2023 11:52

Wypadkowy weekend przed Wszystkimi Świętymi. Kierowcom nie pomogła pogoda

Autor Patryk Trzaska
Wypadkowy weekend przed Wszystkimi Świętymi. Kierowcom nie pomogła pogoda

Nieprawidłowe zachowania kierowców na drodze m.in. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu olkuskiego. W ich wyniku jedna osoba trafiła do szpitala.

W piątek (27 października) 2023 roku pomiędzy Kluczami a Jaroszowcem, w masywie leśnym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierujący oplem jadąc od Jaroszowca w stronę Bogucina nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy fiata, który jechał od Klucz w kierunki Jaroszowca i doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.  

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu pogotowie ratunkowe udzielało pomocy medycznej mężczyznom. Ich obrażenia nie były poważne i nie wymagały dalszej hospitalizacji. Kierowca opla za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał 10 pkt. karnych.

Tego samego dnia około godziny 18 na Rynku w Wolbromiu kierująca skodą potrąciła 46-letnią kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Ranna piesza  została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Na miejscu wypadku pracował technik kryminalistyki. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Dwie godziny później na skrzyżowaniu drogi krajowej nr  94 z ulicą Wiejską, kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu ciężarowego, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.  Za to wykroczenie kierowca renault został ukarany mandatem karnym. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

inf./fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka