poniedziałek, 2 października 2023 10:55

Wyposażenie do łazienki – srebrne baterie nie są już koniecznością! Przegląd najmodniejszych kolorów

Autor Artykuł sponsorowany
Wyposażenie do łazienki – srebrne baterie nie są już koniecznością! Przegląd najmodniejszych kolorów

Wyposażenie do łazienki w odcieniach bieli i chromu to standard, któremu nowe trendy starają się przeciwstawić. Coraz częściej widujemy projekty łazienek z ozdobnymi płytkami, kolorowymi bateriami i akcesoriami. Jeśli zależy Ci na stylowym wyposażeniu do łazienki, zapoznaj się z obecnymi trendami. Podpowiadamy, jakie baterie są teraz na czasie.

Wolnostojąca bateria wannowa z elementem podłogowym i zestawem natryskowym Emporia Fly

Sprzęt do łazienki nie musi być biały czy srebrny. Sprawdź najmodniejsze kolory

Marzysz o łazience niczym z wnętrzarskiego magazynu? Najbardziej przyciągające wzrok projekty rzadko powstają z udziałem standardowej armatury. Obecnie łazienki nie są już monochromatyczne, a wypełnione feerią barw. Nie oznacza to, że nie możesz postawić na stonowane wnętrze. Jednak warto za pomocą dodatków i kolorowych baterii wprowadzić do niego odrobinę ciepła.

Baterie łazienkowe w kolorze srebra nadal pozostają popularne, ale coraz więcej osób decyduje się na nietypowe rozwiązania. Od kilku lat niezmiennie prym wiodą złoto polerowane i szczotkowane. Każdy producent proponuje nieco inne odcienie, dlatego warto przyjrzeć się im na żywo. Musisz pamiętać, że na efekt wpłynie również barwa światła w Twojej łazience.

Niemal równie popularne są czarne baterie, idealne do minimalistycznych łazienek. Dobrym pomysłem jest zastosowanie ich jako kontrastu do jasnych płytek. Czarne akcenty w beżowym czy pudrowym pomieszczeniu wprowadzą odrobinę energii. Jeśli decydujesz się na baterie w tym kolorze, warto dopasować do nich też okucia prysznica, sedes i bidet.

Od niedawna widać zwiększone zainteresowanie armaturą w odcieniach niklu, brązu i miedzi. Kolejni producenci wprowadzają te kolory do swojej oferty. Świetnie pasują do naturalnych, stonowanych wnętrz czy pomieszczeń w stylu retro. Efekt zależy od odcienia konkretnej baterii. Niektóre brązowe modele są stylizowane na „antyczne”, inne mają nowoczesny charakter.

Sklepy z łazienkami oferujące kolorowe baterie

Rosnąca popularność kolorowych rozwiązań sprawia, że nietypowe baterie znajdziesz nawet w marketach budowlanych. Niestety, ich jakość bywa niska. Postaw na sprawdzony sklep z wyposażeniem do łazienki np. https://www.banyo.pl. Znajdziesz tam baterie na każdą kieszeń w najmodniejszych kolorach.

Przed zakupem warto poznać zasady pielęgnacji, które mogą różnić się od tych, które obowiązują przy bateriach bez kolorowej powłoki. Zazwyczaj producenci zalecają unikania mocnych środków do mycia i drucianych gąbek. Sprawdź również warunki i okres obowiązywania gwarancji. Czasem w przypadku  mechanizmu działania baterii i kolorowej powłoki obowiązuje oddzielna umowa gwarancyjna.

Podtynkowa bateria prysznicowo-wannowa z boxem 2-wyjściowym Emporia Fly

Jak znaleźć wszystko do łazienki w jednym kolorze?

Najprostszym sposobem na skompletowanie armatury o tym samym odcieniu jest wybranie zestawu baterii od jednego producenta. Niektóre sklepy z łazienkami oferują także akcesoria i przyciski sedesowe do kompletu. Odcienie powłoki mogą różnić się w kolejnych partiach produkcyjnych, dlatego warto kupić wszystko za jednym razem.

Wybrany producent nie posiada elementu, na którym Ci zależy? Jeśli współpracujesz z architektem, na pewno zaproponuje alternatywne rozwiązanie. W innym wypadku warto wybrać się do stacjonarnych punktów, aby porównać kolory elementów. Możesz również złożyć zamówienie w sklepie online i skorzystać z prawa do zwrotu nieużywanego towaru w przeciągu 14 dni. W tym czasie zdążysz porównać nowe baterie lub akcesoria z dotychczas posiadanymi.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka