poniedziałek, 21 lutego 2022 12:56

Wystartowały zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym. Dołącz do biegu w Bochni!

Autor Katarzyna Jamróz
Wystartowały zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym. Dołącz do biegu w Bochni!

Już 6 marca o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu.

Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy, złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych. Szczegółowe informacje na temat zapisów i regulaminu biegu znajdują się na stronie: https://tropemwilczym.org/bieg/bochnia/

Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie! Bieg będzie się odbywał na dwóch dystansach, dostosowanych do możliwości uczestników. Pierwszy „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”. Druga trasa została stworzona z myślą o zaawansowanych biegaczach i liczy 4 km po stromych alejkach Parku (przewyższenia sięgają 40 m).

W jubileuszowej edycji biegu mogą wziąć udział również szkoły. Już 21 lutego roku uczniowie będą mogli rozpocząć swoje sportowe zmagania. Z myślą o rozwoju młodzieży organizatorzy ogólnopolscy przygotowali 10 stypendiów sportowych dla najzdolniejszych uczniów z wybitnymi osiągnięciami na tle sportowym.


Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce, organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 miejscowościach.

Inf./Fot.: Starostwo Powiatowe w BochniBochnia

Bochnia - najnowsze informacje