niedziela, 5 czerwca 2022 04:17

[Wywiad] Przed nią kolejne, wielkie wyzwanie! O czym marzy Miss Małopolski 2022?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Wywiad] Przed nią kolejne, wielkie wyzwanie! O czym marzy Miss Małopolski 2022?

W sobotę (28 maja) Krynica-Zdrój gościła najpiękniejsze mieszkanki regionu. Tytuł Miss Małopolski 2022 zdobyła 20-letnia Aleksandra Budnik z okolic Nowego Sącza. – To dla mnie naprawdę ogromne wyróżnienie – mówi w rozmowie z Głosem24 najpiękniejsza Małopolanka.

O tytuł najpiękniejszej Małopolanki w krynickim Hotelu Czarny Potok walczyło aż dziesięć kandydatek. Zwycięstwo to nie tylko tytuł i korona, ale także prawo reprezentowania Małopolski w ogólnopolskim konkursie Miss Polski 2022. Oficjalnym patronem konkursu w Krynicy było Województwo Małopolski.

Tytuł Miss Małopolski 2022 wywalczyła pochodząca z okolic Nowego Sącza 20-letnia Aleksandra Budnik. Na co dzień jest fotomodelką i studiuje kosmetologię. Pasją Oli są podróże, kosmetyka, moda oraz taniec (występuje w Zespole Regionalnym Mystkowianie).

– Nazywam się Aleksandra Budnik. Mam 20 lat i pochodzę z okolic Nowego Sącza. Studiuję kosmetologię. Jestem fotomodelką i wiem, że konkurs Miss Małopolski pomoże mi rozwinąć się w dziedzinie modelingu. Moją pasją są podróże, kosmetyka, moda oraz taniec. Na co dzień pracuję w hotelu jako recepcjonistka spa oraz tańczę w Zespole Regionalnym Mystkowianie. Lubię sprawiać radość ludziom bo wiem, że każdy uśmiech drugiego człowieka przybliża nas do siebie. Chciałabym, żeby wśród nas panowała miłość, zrozumienie i wzajemna pomoc

– mówiła o sobie w filmie reklamującym konkurs Ola.

Przyjaciele z Zespołu Regionalnego Mystkowianie jeszcze 28 maja podzielili się radosną nowiną w swoich mediach społecznościowych

Z ostatniej chwili! Nasza Ola została Miss Małopolski

– napisali.

W rozmowie z Głosem24 Aleksandra Budnik opowiada o drodze do tytułu najpiękniejszej Małopolanki, swoich zainteresowaniach i marzeniach.

Aleksandra Budnik w momencie koronacji / Fot.: Fot.: materiały prasowe
Aleksandra Budnik w momencie koronacji / Fot.: materiały prasowe

Zdobyła pani tytuł najpiękniejszej Małopolanki. To wielkie wyróżnienie. Czy spodziewała się pani wygranej?

– Tak, jest to dla mnie naprawdę ogromne wyróżnienie, że to mnie zauważyło i wybrało jury. Dałam z siebie naprawdę wszystko, ciężko pracowałam przez te kilka dni przed finałem, by móc osiągnąć wymarzoną koronę . Czy spodziewałam się wygranej? Zawsze jest ta nutka nadziei, ze to właśnie ty zdobędziesz tytuł Miss Małopolski. Byłam sobą, zaprezentowałam się najlepiej, jak umiałam. Spełniłam jedno ze swoich największych marzeń.

Jak na decyzję jury zareagowali pani przyjaciele i rodzina?

– Cała moja rodzina i przyjaciele byli bardzo zadowoleni, że to właśnie ja zwyciężyłam. Trzymali za mnie kciuki i od początku mocno mi kibicowali. Było też bardzo duże wzruszenie oraz wielka radość z ich strony.

Jak zamierza pani uczcić zwycięstwo?

– Zwycięstwo uczciłam razem z moją rodziną, spędzając z nimi czas, ponieważ kilka dni przed finałem znajdowałam się na zgrupowaniu z dziewczynami w Hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdrój, gdzie trwały intensywne przygotowania do gali finałowej.

Fot.: materiały prasowe
Aleksandra Budnik tuż po koronacji / Fot.: materiały prasowe

Kiedy zdecydowała się pani wystartować w konkursie Miss Małopolski?

– Do konkursu Miss Małopolski zdecydowałam się wystartować, od razu kiedy zobaczyłam na Instagramie, że trwa casting do wyborów o tytuł najpiękniejszej Małopolanki – wysłałam formularz i przyjechałam na casting.

Start w konkursie wiąże się z ciężką pracą. Jak wyglądały pani przygotowania do wystąpienia?

– Przygotowania do gali finałowej trwały bardzo intensywnie. Codziennie razem z dziewczynami i naszą trenerką Karoliną udawałyśmy się na salę, by móc uczyć się nowej choreografii lub chodzenia po wybiegu. W czasie trwania krótkiej przerwy miałyśmy też przymiarki różnych sukien, bielizny czy też strojów kąpielowych, które zaprezentowałyśmy w sobotę na gali. Pracowałyśmy od rana do wieczora, a w wolnej chwili mogłyśmy skorzystać z basenu czy też saun. Były to naprawdę wspaniałe 4 dni!

Przed panią zmagania o tytuł najpiękniejszej Polki. Jak będą wyglądać te przygotowania?

– Myślę, że przygotowania będą nieco podobne do tych, co były teraz. Czeka nas kolejny casting i kolejne zgrupowanie przed tym wielkim wydarzeniem, które odbędzie się już w lipcu tego roku.

Aleksandra Budnik tuż po koronacji / Fot.: materiały prasowe
Aleksandra Budnik tuż po koronacji / Fot.: materiały prasowe

Na co dzień tańczy pani w zespole ludowym! Proszę coś więcej o tym powiedzieć.

– W Zespole Regionalnym Mystkowianie tańczę i śpiewam już ponad rok. Grupa liczy ponad 80 osób, a próby zazwyczaj trwają wieczorami w piątki. Jesteśmy jednym z nielicznych zespołów, który tak często wyjeżdża na wyjazdy m.in. za granicę i który osiąga naprawdę wysokie miejsca. Ostatni największy wyjazd, jaki był, to wyjazd do Meksyku, w którym niestety nie mogłam uczestniczyć ze względu właśnie na pracę, naukę i przygotowania do Miss Małopolski.

Studiuje pani kosmetologię. Skąd taki wybór?

– Kosmetyka i cała kosmetologia jest to zawód, do którego zawsze chciałam dążyć, już od najmłodszych lat. Chciałbym w przyszłości założyć swój własny salon kosmetyczny, wykonywać rożnego rodzaju zabiegi na twarz i ciało. Bardzo interesuję się wykonywaniem makijaży i paznokci.

Na co dzień zajmuje się pani modelingiem. Czy ta praca jest pomocna w przygotowaniach?

– Tak, jak najbardziej, ta praca jest pomocna w przygotowaniach, ponieważ orientuję się w tym, co jest dobre, a co złe. Dostaję też cenne uwagi od fotografów, aby zdjęcia wyszły bardzo dobrze. Chce się również zacząć rozwijać w modelingu, w którym będę mogła wychodzić na wybieg i brać udział w różnych Fashion Weekach.

Aleksandra Budnik podczas konkursu Miss Małopolski 2022 / Fot.: materiały prasowe
Aleksandra Budnik podczas konkursu Miss Małopolski 2022 / Fot.: materiały prasowe

Jakie ma pani marzenia?

– Moim marzeniem jest, aby w dalszym ciągu rozwijać się w modelingu, otworzyć własny salon piękności i przede wszystkim być zdrową, a w przyszłości założyć własną rodzinę.

Fot.: materiały prasowe

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje