sobota, 4 lutego 2023 17:25

[Wywiad] Mają propozycję tylko dla singli! Zapraszają na wyjątkowy wieczór!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Wywiad] Mają propozycję tylko dla singli! Zapraszają na wyjątkowy wieczór!

18 lutego w Izdebniku odbędzie się bal dla singli. – Aktualny bal idealnie wpisuje się w okres karnawału i walentynek. Jest to nasz pierwszy bal, choć już planujemy kolejne. "Bal na głębi" to wydarzenie cykliczne, którym chcemy upomnieć się o samotnych ludzi i ożywić ich nadzieję – mówią w rozmowie z Głosem24 organizatorki.

Na koniec karnawału, tuż po walentynkach w Izdebniku (zaledwie 20 km od Krakowa na trasie Kraków – Bielsko Biała) odbędzie się Bal na głębi. To wydarzenie jest adresowane dla singli powyżej 30 roku życia.

– Jesteśmy pewne, że tej nocy właśnie tutaj możecie poczuć się wyjątkowo. Pragniemy, aby ten dzień zapadł Wam na zawsze w pamięci. Mamy zatem ogromny zaszczyt zaprosić Was do willi pachnącej zachodzącym włoskim słońcem. Będzie to pierwszy bal dla singli w historii tego miejsca. Tak bardzo się cieszymy

– przekonują organizatorki.

To pierwsze tego typu wydarzenie przygotowywane w Izdebniku.

– Aktualny bal idealnie wpisuje się w okres karnawału i walentynek. Jest to nasz pierwszy bal, choć już planujemy kolejne. "Bal na głębi" to wydarzenie cykliczne, którym chcemy upomnieć się o samotnych ludzi i ożywić ich nadzieję

– mówią w rozmowie z Głosem24 organizatorki.

O balu dla singli opowiadają nam jego pomysłodawczynie - Izabela, Beata i Rita.

Organizatorki "Balu na głębi" (od lewej: Izabela, Beata i Rita)/ Fot.: archiwum prywatne pani Izabeli

Jak zrodził się pomysł na organizację balu dla singli?

– "Zróbcie  coś !" - te słowa długo towarzyszyły Beacie po jednych z warsztatów, które prowadziła dla singli. Uczestnicy się inspiracją, aby stworzyć jakieś dzieło, które będzie odpowiedzią na ich potrzebę. Kiedy dane nam było poznać się osobiście, czułyśmy od początku, że w każdej z nas zapalił się ogień na działanie. Było to niesamowite pragnienie i wiedziałyśmy, że chcemy tworzyć wspólne dzieło na rzecz Pana. Każda z nas ma zupełnie inne talenty, które dopiero w połączeniu dają nową  jakość pracy. Pomysł więc o balu powstał w bardzo krótkim czasie i od razu przeszłyśmy do jego realizacji. Mając wewnętrzne przekonanie, że jako zespół możemy więcej. Mamy ufność w Bogu, który nas połączył i dał przekonanie, by to robić. My tylko odpowiedziałyśmy na Jego wezwanie, nie myśląc o żadnym ryzyku.
Nie  jesteśmy żadną organizacją ani fundacją. Jeszcze (śmiech). Każda z nas pracuje od lat jako przedsiębiorca w zupełnie innych dziedzinach, a mimo to Bóg nas łączy w swoim planie. Aktualny bal idealnie wpisuje się w okres karnawału i walentynek. Jest to nasz pierwszy bal, choć już planujemy kolejne. "Bal na głębi" to wydarzenie cykliczne, którym chcemy upomnieć się o samotnych ludzi i ożywić ich nadzieję. Nadzieja jako szansa na poznanie osoby tej samej wiary i z tą samą hierarchią wartości.

Do kogo jest adresowane wydarzenie?

– Wydarzenie jest dedykowane dla osób, które czują w sercu powołanie, by stworzyć związek małżeński rozumiany jako sakrament.

Dlaczego ze strony organizatorów pojawiło się ograniczenie wiekowe?

– Nie nazwałybyśmy tego ograniczeniem, tylko zrozumieniem sytuacji bardzo wielu ludzi, którzy z wiekiem tracą nadzieję. Decydując o ustalonym wieku 30+, sugerowałyśmy się rzeczywistymi problemami ludzi w tym wieku. Na pewno naszą intencją nie będzie weryfikowanie wieku przy zapisie. Bardziej zależało nam tą inicjatywą dotrzeć do osób, które często słyszą, że jest za późno. Pragniemy pokazać, że dojrzała miłość może być piękna i zakorzeniona we właściwym czasie.

Sala balowa/ Fot.: archiwum prywatne pani Izabeli

Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą w Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Tak, msza św. rozpoczyna się 18 lutego o godz.17:00 w sanktuarium. Będziemy modlić się o przyszłe małżeństwa, które zawiążą się podczas balu. Na mszę św. zapraszamy także każdego, kto ma takie pragnienie. Po eucharystii uczestnicy udają się do Villa Love na bal.

Na uczestników czeka wiele atrakcji!

– Bal rozpoczynamy uroczystą kolacją przy okrągłych i pięknie udekorowanych stołach (dekoracje od Oho boho). Przy kawie i deserze będziemy słuchać świadectwa naszego szczególnego gościa (teraz nie zdradzimy jego tożsamości, to będzie niespodzianka). Blok taneczny poprowadzi para wodzirejów (Kreacja Zabawy ). Nie zabraknie poloneza, walca oraz tańców integracyjnych. Na gości czekają konkursy z nagrodami oraz sesja fotograficzna zatrzymująca ten czas na klatkach aparatu ( Izabela Krężel Photography).

Plakat informacyjny/ Fot.: Facebook Bal na głębi
Plakat informacyjny/ Fot.: Facebook Bal na głębi

Zostanie również przygotowany Balkon Julii.

– Balkon Julii to symboliczna i romantyczna nazwa miejsca spotkania poza tłumem tańczących gości. Balkon ten to nic innego jak antresola nad salą balową, gdzie można spokojnie ze sobą porozmawiać. Będzie tam też księga pamiątkowa, w której każdy gość może wpisać swój ulubiony cytat z Pisma Św. W myśl zasady "uwierz w obietnicę, a nie w to, co widzisz", bo "nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam".

Czy na ostatkach po chrześcijańsku obowiązują stroje wieczorowe?

– Rozumiemy ostatki w ten sposób, bo to może być ostatni bal, kiedy samotna osoba przychodzi sama. To nie będzie zwykły bal, to będzie bal po królewsku. Podkreślający naszą tożsamość. Rezygnacja z alkoholu pozwala poznać się w prawdziwy sposób w atmosferze wolności. Strój wieczorowy czy balowy będzie podkreślał wyjątkowość i piękno gości. Myśląc nad nazwą balu, największe pragnienie miałyśmy, aby zaproszenie to trafiło do każdego, aby mógł odważyć się i wypłynąć na głębię. Stąd "BAL NA GŁĘBI".

Jak można wziąć udział w wydarzeniu?

– Zapisy i wszelkie pytania prosimy kierować na nasz adres mailowy balnaglebi@gmail.com oraz na fb Bal na głębi lub instagramie bal_na_glebi.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje